E Hënë, 04.22.2024, 04:37pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
PIRLO - LARGOHEM NGA JUVE NËSE E FITOJMË LIGËN E KAMPIONËVE

E Hënë, 05.04.2015, 10:59am (GMT+1)


  

Mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo e ka lënë të hapur mundësinë e largimit nga "Zonja e Vjetër", raporton "Football Italia".

Ai ka deklaruar se do të largohet nga Juve, nëse kjo e fundit e fiton Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, ai ka thënë se Juve do të jetë skuadra e tij e fundit në Itali.

Këto komente ai i ka bërë para disa gazetarëve kur ka diskutuar për situatën e Juventusit në përgjithësi.

"Të përfundoj historinë time me Juventusin me trofeun e Ligës së Kampionëve në xhep do të ishte një ëndërr e bërë realitet", deklaroi italiani, transmeton Kohan.net.

"Por nuk do të ndaloj së luajturi. Do të vazhdoj të luaj përderisa nuk do të më mungojë dëshira për të trajnuar çdo ditë", shtoi ai.

"Fitimi i Ligës së Kampionëve do të ishte mënyra më e mirë për të mbyllur karrierën me Juventusin. Por, nuk do të shkoja në një skuadër tjetër italiane, çfarëdo që të ndodhë. MLS do të ishte një opsion i mirë, por për momentin po mendoj vetëm për Juven. Sido që të jetë, le ta fitojmë njëherë Ligën e Kampionëve e pastaj vijnë të tjerat...", tha mes tjerash Pirlo.

WWW.VOAL-ONLINE.CH


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BAYERN MÃœNCHEN - LEWANDOSKI GATI PËR BARCELONËN (05.04.2015)
MAYWETHER NUK SHFRONËZOHET - MPOSHT PACQUINON (05.03.2015)
KOSOVA PRANOHET NË FEDERATËN NDËRKOMBËTARE TË ATLETIKËS (04.15.2015)
CHAMPIONS - SOT LUHEN PSCG-BARÇA DHE PORTO-BAYERN (04.15.2015)
NBA - REZULTATET E KAMPIONATIT AMERIKANOVERIOR TË BASKETBOLLIT (04.10.2015)
KUPA E ITALISË - JUVENTUS NË FINALE, FITON 3-0 NDAJ FIORENTINËS (04.08.2015)
TENNIS - SERENA WILLIAMS FITON NË MIAMIPër numrin 1 të botës është titulli i 66të në karrierë (04.05.2015)
BRITANIA PA ASNJË EKIP NË RIO DE ZHANEIRO (03.31.2015)
France Football - MESSI, FUTBOLLISTI MË I PASUR NË BOTË (03.25.2015)
2-1, JA SI E MUNDI BARCELONA REAL MADRIDIN (03.23.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]