E Hënë, 07.15.2024, 05:59am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
TENNIS - SERENA WILLIAMS FITON NË MIAMI
Për numrin 1 të botës është titulli i 66të në karrierë

E Djelë, 04.05.2015, 06:47pm (GMT+1)


Voal - Serena Williams e ka fituar për të tetën herë turneun e Maiemit, duke mundur në finale 6-2 6-0, në 56', spanjollen Carla Suarez Navarro, numer 12 e rankingut (por në klasifikimin e ri do të jetë në Top 10).

Kështu Williams ka arritur fitoren e pestë në pesë sfida rresht. Për 33 vjeçaren amerikane, numër 1 e botës, është titulli i 66të (arritur në finalen e saj të 88), i dyi në vitin 2015 pas Australian Open, ndeshja e 702të e fituar në karrierën e saj.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BRITANIA PA ASNJË EKIP NË RIO DE ZHANEIRO (03.31.2015)
France Football - MESSI, FUTBOLLISTI MË I PASUR NË BOTË (03.25.2015)
2-1, JA SI E MUNDI BARCELONA REAL MADRIDIN (03.23.2015)
GJERMANIA E FTON MUSTAFIN (03.20.2015)
BAYERN MÃœNICH DHE PSG NË ÇEREKFINALE (03.12.2015)
KOSOVA DORËZOI ZYRTARISHT KËRKESËN PËR PRANIM NË UEFA (03.09.2015)
TAULANT XHAKA PO JETON ËNDRRËN (03.09.2015)
FIFA I KËRKON IRANIT QË TË LEJOJË GRATË NË STADIUME (03.07.2015)
PAKISTANI SIGURON FITOREN E PARË NË KAMPIONATIN E KRIKETIT (03.01.2015)
MANCINI KONFIRMOI - SHAQIRI TITULLAR (03.01.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]