E Martë, 07.23.2024, 01:24pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
KUPA E ITALISË - JUVENTUS NË FINALE, FITON 3-0 NDAJ FIORENTINËS

E Mërkurë, 04.08.2015, 07:31am (GMT+1)


Juventusi është finalisti i parë i Kupës së Italisë, pasi mbrëmjen e së martës arriti një fitore të madhe ndaj Fiorentinës, në fushën e kësaj të fundit, 0-3.

Pas ndeshjes së parë, ku Fiorentina fitoi 1-2 në Torino, u mendua se tashmë për Juventusin ishte tejet i vështirë kualifikimi. Por të besuarit e Allegri-t zhvilluan një ndeshje fantastike në "Artemio Franchi", duke shënuar tre herë në portën e vendasve, të cilat nuk arritën të shkonin asnjëherë te goli.

Matri dhe Pereyra ishin autorët e dy golave në pjesën e parë të takimit, ndërsa Bonucci vulosi kualifikimin në minutën e 59-të.

Ndeshja tjetër gjysmëfinale është ajo ndërmjet Napolit dhe Lacios, e cila do të luhet mbrëmjen e së mërkurës. Ndeshja e parë në Romë ka përfunduar në barazim 1-1.  
/ Top Channel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TENNIS - SERENA WILLIAMS FITON NË MIAMIPër numrin 1 të botës është titulli i 66të në karrierë (04.05.2015)
BRITANIA PA ASNJË EKIP NË RIO DE ZHANEIRO (03.31.2015)
France Football - MESSI, FUTBOLLISTI MË I PASUR NË BOTË (03.25.2015)
2-1, JA SI E MUNDI BARCELONA REAL MADRIDIN (03.23.2015)
GJERMANIA E FTON MUSTAFIN (03.20.2015)
BAYERN MÃœNICH DHE PSG NË ÇEREKFINALE (03.12.2015)
KOSOVA DORËZOI ZYRTARISHT KËRKESËN PËR PRANIM NË UEFA (03.09.2015)
TAULANT XHAKA PO JETON ËNDRRËN (03.09.2015)
FIFA I KËRKON IRANIT QË TË LEJOJË GRATË NË STADIUME (03.07.2015)
PAKISTANI SIGURON FITOREN E PARË NË KAMPIONATIN E KRIKETIT (03.01.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]