E Mërkurë, 06.19.2024, 01:49am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
BRITANIA PA ASNJË EKIP NË RIO DE ZHANEIRO

E Martë, 03.31.2015, 11:24am (GMT+1)Britania nuk do të ketë asnjë ekip futbolli në Olimpiadën e Rio De Zhaneiros, sepse Asociacioni i Futbollit Anglez nuk ka arritur të fitoi përkrahje nga tri federate të tjera.

Uellsi, Skocia dhe Irlanda Veriore janë kundër ekipeve britanike, duke thënë se ato e rrezikojnë pavarësinë e tyre brenda FIFA-s.

Zëvendëspresidenti i FIFA-s, Jim Boyce, ka thënë se organizata nuk do e regjistrojë asnjë ekip britanik, pa përkrahjen e të gjitha katër federatave të Britanisë së Madhe.

Britania ka pasur ekipe në Olimpiadën e mbajtur në Londër më 2012, por kjo është konsideruar si e vetmja marrëveshje e mundshme në mes të asociacioneve të futbollit në Britani.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
France Football - MESSI, FUTBOLLISTI MË I PASUR NË BOTË (03.25.2015)
2-1, JA SI E MUNDI BARCELONA REAL MADRIDIN (03.23.2015)
GJERMANIA E FTON MUSTAFIN (03.20.2015)
BAYERN MÃœNICH DHE PSG NË ÇEREKFINALE (03.12.2015)
KOSOVA DORËZOI ZYRTARISHT KËRKESËN PËR PRANIM NË UEFA (03.09.2015)
TAULANT XHAKA PO JETON ËNDRRËN (03.09.2015)
FIFA I KËRKON IRANIT QË TË LEJOJË GRATË NË STADIUME (03.07.2015)
PAKISTANI SIGURON FITOREN E PARË NË KAMPIONATIN E KRIKETIT (03.01.2015)
MANCINI KONFIRMOI - SHAQIRI TITULLAR (03.01.2015)
ANCELOTTI - ËNDËRROJ TË JEM TRAJNER I ITALISË (02.28.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]