E Hënë, 05.27.2024, 08:32pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
CHAMPIONS - SOT LUHEN PSCG-BARÇA DHE PORTO-BAYERN

E Mërkurë, 04.15.2015, 02:24pm (GMT+1)


PSG-Barcelona dhe Porto-Bayern Munchen do të jenë përballjet e mbrëmjes së sotmen në Champions League. Skuadrës franceze, e cila ka fituar 20 nga 22 ndeshjet e fundit, do t'i mungojë për shkak të kartonëve suedezi Zlatan Ibrahimoviç.

Parizienët e drejtuar nga Blanc janë skuadra e vetme që ka arritur të mposhtë Barcelonën gjatë këtij sezoni në Champions. Edhe pse do të jetë e vështirë, kampionët francezë do të kërkojnë të kualifikohen për herë të dytë në gjysmëfinalet e këtij kompeticioni.

Në ndeshjen tjetër, sigurisht që favorit është Bayern i trajnerit Pep Guardiola, ekip që nuk është mundur asnjëherë më parë në Portugali në përballjet direkte më këtë skuadër.

Në këtë sfidë do të mungojnë Robben, Ribery, Schweinsteiger dhe Alaba, ndërkohë që Guardiola ka theksuar se do të kërkojnë të bëjnë më të mirën me lojtarët që kanë në dispozicion.tch

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
NBA - REZULTATET E KAMPIONATIT AMERIKANOVERIOR TË BASKETBOLLIT (04.10.2015)
KUPA E ITALISË - JUVENTUS NË FINALE, FITON 3-0 NDAJ FIORENTINËS (04.08.2015)
TENNIS - SERENA WILLIAMS FITON NË MIAMIPër numrin 1 të botës është titulli i 66të në karrierë (04.05.2015)
BRITANIA PA ASNJË EKIP NË RIO DE ZHANEIRO (03.31.2015)
France Football - MESSI, FUTBOLLISTI MË I PASUR NË BOTË (03.25.2015)
2-1, JA SI E MUNDI BARCELONA REAL MADRIDIN (03.23.2015)
GJERMANIA E FTON MUSTAFIN (03.20.2015)
BAYERN MÃœNICH DHE PSG NË ÇEREKFINALE (03.12.2015)
KOSOVA DORËZOI ZYRTARISHT KËRKESËN PËR PRANIM NË UEFA (03.09.2015)
TAULANT XHAKA PO JETON ËNDRRËN (03.09.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]