E Martë, 04.23.2024, 02:33am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
DOSSIER
 
20 FOTOT MË DOMETHËNËSE TË ARTIT BOTËROR

E Mërkurë, 05.06.2015, 08:08am (GMT+1)

Siç ndryshojnë qytetet botërore, po ashtu ndryshon edhe arti me to. Ashtu siç arti mund të frymëzon veprimin politik dhe rezistencën, poashtu bëri që edhe muret e objekteve në qytet të transformohen në mesazhe përçuese për të ngritur vetëdijen e popullit për ngrohjen globale dhe ndotjen e ambientin jetësor.

Ju ftojmë me i ndjekë këto 20 fotografi të cilat përçojnë mesazhe të fuqishme rreth ngrohjes globale të cilat u bënë temë e bisedimeve në rrjetet sociale dhe nxitën aktivistët të marrin aksione për të mbrojtur planetin tokë.

#1 Nuk besoj në ngohjen globale

I Don't Believe In Global Warming

#2 Bota drejt zhdukjes

World Is Going Down The Drain

#3 Të mbajmë në jetë gjelbërimin

Lets Keep The Plants Alive

#4 Urbanizimi na vret edhe neve

Urbanization Is Killing Us

#5 Park(ing)

Park(ing)

#6 Duke vrarë njëri-tjetrin

Killing Ourselves

#7 Ora nuk ndalet

The Clock Is Ticking

#8 Më kujtohet kur këto ishin drunjë

I Remember When This Was All Trees

#9 Kafshët në kopshtin zoologjik

Animals In Zoos

#10 I lindur për të qenë i egër

Born To Be Wild

#11 Ne po e konsumojmë tokën

We're Eating The Earth

#12 Toka po vdes

The Earth Is Being Killed

#13 Ha veten

Eat Yourself

#14 Duke ngënë tokën

Eating The Earth

#15 E vërteta

The Truth

#16 Kafshët në kafaz

Locked Up Animals

#17 Bota digjet

The World Is Burning

#18 Keqtrajtimi i kafshëve gjithkund

Animal Cruelty Is Everywhere

#19 Ice ice baby

Ice Ice Baby

#20 Ëmbëlsirë mbeturinash

The Earth Pie Of Trash

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TËRMETI ZVOGËLOI EVERESTIN 3 CENTIMETËR (05.04.2015)
KUSHTIM NË KUJTIM TË ASTRONAUTËVE TË VARË NË MISIONE (05.04.2015)
PËRVJETORI JUBILAR I LUFTËS SË DYTË BOTËRORE (05.04.2015)
SA PESHON GJITHË ARI I BOTËS? (05.04.2015)
DOSJA ODESA - ÇFARË NDODHI NË UKRAINË MË 2 MAJ 2014 (05.03.2015)
DISA 'RASTËSI' VËRTET TË FRIKSHME (05.03.2015)
TREGIME TË MISTERSHME ME NJERËZ TË PAIDENTIFIKUAR - FËMIJËT E FATKEQËSISË HEKURUDHORE NË ÇARFILD (05.03.2015)
BERLIN - EKSPOZITË MBI PASOJAT E LUFTËS SË DYTË BOTËRORE (05.02.2015)
PLUHURI I SAHARËS DHE AMAZONA (04.13.2015)
150 VJETORI I VRASJES SË ABRAHAM LINCOLNIT (04.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 

 
VOAL
[Shko lart]