E Hënë, 05.27.2024, 09:03pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
DOSSIER
 
KINEZI NDËRTOI VETURËN ELEKTRIKE PREJ DRURI

E Mërkurë, 05.06.2015, 09:01am (GMT+1)


Një kinez, 49 vjeç, ka ndërtuar një veturë elektrike prej druri, e cila është e gjatë dy metra.

Kjo veturë peshon rreth 400 kilogramë, ndërsa motorin elektrik e ka marrë nga skuterët, i cili është me kapacitet prej 11 kuaj fuqi, transmeton Koha.net.

Vetura elektrike prej druri shpejtësinë maksimale e arrin deri në 60 kilometra në orë.

© KOHA


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
20 FOTOT MË DOMETHËNËSE TË ARTIT BOTËROR (05.06.2015)
TËRMETI ZVOGËLOI EVERESTIN 3 CENTIMETËR (05.04.2015)
KUSHTIM NË KUJTIM TË ASTRONAUTËVE TË VARË NË MISIONE (05.04.2015)
PËRVJETORI JUBILAR I LUFTËS SË DYTË BOTËRORE (05.04.2015)
SA PESHON GJITHË ARI I BOTËS? (05.04.2015)
DOSJA ODESA - ÇFARË NDODHI NË UKRAINË MË 2 MAJ 2014 (05.03.2015)
DISA 'RASTËSI' VËRTET TË FRIKSHME (05.03.2015)
TREGIME TË MISTERSHME ME NJERËZ TË PAIDENTIFIKUAR - FËMIJËT E FATKEQËSISË HEKURUDHORE NË ÇARFILD (05.03.2015)
BERLIN - EKSPOZITË MBI PASOJAT E LUFTËS SË DYTË BOTËRORE (05.02.2015)
PLUHURI I SAHARËS DHE AMAZONA (04.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]