E Premte, 03.01.2024, 01:03am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
CLAPTON NDERON JJ CALE ME ALBUM DHE DOKUMENTAR

E Mërkurë, 07.30.2014, 09:50am (GMT+1)


Kopertina e albumit të Eric Clapton: "The Breeze: An Appreciation of JJ Cale"Një vit pas vdekjes së këngëtarit kult amerikan, JJ Cale, miku i tij i afërt, Eric Clapton, ka lansuar një tribut përmes një albumi dhe një dokumentari në të cilët janë përfshirë Willie Nelson dhe Mark Knopfler.

"The Breeze: An Appreciation of JJ Cale", përmban 16 interpretime të reportuarit të këngëtarit të ndjerë, ndërsa ai është emërtuar sipas një albumi të vitit 1972, "Call Me The Breeze".

Dokumentari ndërkaq është duke u transmetuar në rrjetet kabllore amerikane.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
RITA ORA MBULOHET NGA ARI (07.25.2014)
TRANSFORMIMI I AKTORIT JOHNNY DEEP (07.25.2014)
JLO SOT 45 - SI 25 (Tekst dhe fotogaleri) (07.24.2014)
TRE VJET NGA VDEKJA E AMY WINEHOUSE (07.23.2014)
VDIQ AKTORI JAMES GARNER (07.20.2014)
VDIQ MUZIKANTI MË JETËGJATË I JAZZ-it (07.20.2014)
GJATË NJË TURNEU NË ZVICËR - NDËRRON JETË LEGJENDA E KITARËS JOHNY WINTER (07.17.2014)
DOKUMENTARI 'CITIZEN KOCH' (07.14.2014)
VDIQ TOMMY RAMONE - BATERISTI I 'THE RAMONES' (07.12.2014)
WATSON - AMBASADORE E VULLNETIT TË MIRË E OKB-së (07.09.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]