E Djelë, 12.10.2023, 08:16pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
SHUHET AKTORI ROBIN WILLIAMS

E Martë, 08.12.2014, 07:37am (GMT+1)


Aktori dhe komediani i njohur amerikan, Robin Williams u gjet i vdekur të hënën në shtëpinë e tij në Kaliforninë veriore. Dyshohet se ai ka bërë vetëvrasje. Ai ishte 63 vjeç.

Policia tha se zoti Williams u gjet pa ndjenja nga personeli emergjent që ishte thirrur në shtëpinë e tij.  Zyrtarët thonë se ata besojnë se ai vdiq nga asfiksia, por shkaku i saktë i vdekjes është ende nën hetim.

Publicisti i aktorit që ka fituar çmimet  Oscar dhe Emmy, lëshoi "‹"‹një deklaratë të hënën ku thuhej se Williams kohët e fundit po luftonte me depresionin. Në fillim të karrierës së tij, ai pati probleme me drogën dhe alkoolin dhe për shumë vite ka vujatur nga varësia ndaj tyre.

Robin Williams ishte një komedian kur ai debutoi në serialin televiziv, Mork and Mindy që transmetohej në kanalin ABC. Më vonë ai luajti role në shumë filma dhe fitoi çmime për role të shumta, përfshirë ato në filmat Good Will Hunting, Mrs. Doubtfire, Good Morning Vietnam dhe Dead Poets Society. Vitin e kaluar ai u rikthye në televizion me serialin The Crazy Ones, në të cilin ai luajti përkrahë aktores Sarah Michelle Gellar.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BRENDAN GLEESON NË FILMIN E RI CALVARY (08.10.2014)
BEYONCE NDEROHET ME ÇMIM NGA MTV (08.09.2014)
RADCLIFFE PAS HARRY POTTER - I KTHEHET 'REALITETIT' (08.06.2014)
MINORITETET S'PËRFAQËSOHEN SA DUHET NË FILMAT E HOLLYWOODIT (08.06.2014)
'GUARDIAN OF GALAXY' - MË I PËLQYERI NË BOTË (08.05.2014)
FORBES - BULLOCK MË E PAGUARA (08.04.2014)
VDIQ 'MAESTRO I ROKUT' DICK WAGNER (08.03.2014)
JAMIE FOXX FITON ROLIN E BOKSIERIT TYSON NË FILMIN E RI (07.31.2014)
CLAPTON NDERON JJ CALE ME ALBUM DHE DOKUMENTAR (07.30.2014)
RITA ORA MBULOHET NGA ARI (07.25.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Dhjetor 2023  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]