E Hënë, 05.27.2024, 08:19pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
JAMIE FOXX FITON ROLIN E BOKSIERIT TYSON NË FILMIN E RI

E Enjte, 07.31.2014, 11:53am (GMT+1)


Aktori Jamie Foxx raportohet se është në bisedime për të luajtur rolin e boksierit Mike Tyson në filmin e ri biografik.

Mike Tyson ka thënë për gazetën britanike "The Mirror" se regjisorët do të përdorin teknologjinë për t'i ndihmuar Foxxit që të realizojë disa fazat të karrierës së boksierit.

"Unë dhe Jamie Foxx jemi në bisedime dhe do ta realizojmë filmin", ka thënë Tyson.

"Brenda 18 muajve ne do të realizojmë filmin e Mike Tysonit dhe ai do të më portretizojë mua. Tani për tani kemi vetëm filmin e animuar për mua", ka shtuar boksieri i famshëm.

Tyson gjithashtu ka pohuar se Foxx ka kërkuar që të mësojë pak boks dhe se në këtë projekt do të përfshihet edhe regjisori Martin Scorsese.

Foxx fitoi çmimin "Oscar" për portretizimin e Ray Charlesit në filmin biografik "Ray". kd

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
CLAPTON NDERON JJ CALE ME ALBUM DHE DOKUMENTAR (07.30.2014)
RITA ORA MBULOHET NGA ARI (07.25.2014)
TRANSFORMIMI I AKTORIT JOHNNY DEEP (07.25.2014)
JLO SOT 45 - SI 25 (Tekst dhe fotogaleri) (07.24.2014)
TRE VJET NGA VDEKJA E AMY WINEHOUSE (07.23.2014)
VDIQ AKTORI JAMES GARNER (07.20.2014)
VDIQ MUZIKANTI MË JETËGJATË I JAZZ-it (07.20.2014)
GJATË NJË TURNEU NË ZVICËR - NDËRRON JETË LEGJENDA E KITARËS JOHNY WINTER (07.17.2014)
DOKUMENTARI 'CITIZEN KOCH' (07.14.2014)
VDIQ TOMMY RAMONE - BATERISTI I 'THE RAMONES' (07.12.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]