E Hënë, 07.15.2024, 06:06am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
FORBES - BULLOCK MË E PAGUARA

E Hënë, 08.04.2014, 06:20pm (GMT+1)Fituesja e çmimit Oskar Sandra Bullock është aktorja më e paguar në Hollywood, me fitime prej 51 milionë dollarë për 12 muaj.

Pas saj, sipas revistës amerikane, Forbes, renditen, Jennifer Lawrence dhe Jennifer Aniston.

Bullock, 50 vjeçare, ka qenë pjesë e një filmi tejët të sukseshëm vitin e kaluar, "Gravity" i cili fitoj shtatë Oskar, përfshirë edhe për Regjisorin më të mirë, Alfonso Cuaron, ndërsa filmi në tërësi ka fituar 716 milionë dollarë.

Edhe Bullock ishte e nominuar për Oskar në kategorinë e aktores më të mirë, por nuk fitoj. Ajo e ka fituar Oskarin në vitin 2010 me rolin në filmin, "The Blind Side".

"Ylli i filmit "˜Gravity' nuk e fitoj çmimin për aktoren më të mirë sivjet, por ajo padyshim se ka fituar një ton me para", shkruan sot Forbes.com, raporton Retuers.

Aktorja e "The Hunger Games", Jennifer Lawrence, 23 vjeçare, ka fituar 34 milionë dollarë, ndërsa Aniston, 45 vjeçare, ka fituar 31 milionë dollarë.

Gwyneth Paltrow e cila për një vit ka fituar 19 milionë dollarë dhe Angelina Jolie, e cila ka fituar 18 milionë dollarë, janë pjesë e pesëshës më të paguar në Hollywood.

Ndonëse këto aktore kanë fituar shumë këtë vit, ato prap se prap fitojnë gjysmën e asaj që e fitojnë meshkujt në Hollywood.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VDIQ 'MAESTRO I ROKUT' DICK WAGNER (08.03.2014)
JAMIE FOXX FITON ROLIN E BOKSIERIT TYSON NË FILMIN E RI (07.31.2014)
CLAPTON NDERON JJ CALE ME ALBUM DHE DOKUMENTAR (07.30.2014)
RITA ORA MBULOHET NGA ARI (07.25.2014)
TRANSFORMIMI I AKTORIT JOHNNY DEEP (07.25.2014)
JLO SOT 45 - SI 25 (Tekst dhe fotogaleri) (07.24.2014)
TRE VJET NGA VDEKJA E AMY WINEHOUSE (07.23.2014)
VDIQ AKTORI JAMES GARNER (07.20.2014)
VDIQ MUZIKANTI MË JETËGJATË I JAZZ-it (07.20.2014)
GJATË NJË TURNEU NË ZVICËR - NDËRRON JETË LEGJENDA E KITARËS JOHNY WINTER (07.17.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]