E Hënë, 05.27.2024, 08:04pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
MINORITETET S'PËRFAQËSOHEN SA DUHET NË FILMAT E HOLLYWOODIT

E Mërkurë, 08.06.2014, 07:30am (GMT+1)Hollywood-i nuk e ka rritur sa duhet numrin e personazheve minoritare në filmat e ekranit të madh.

Sipas një studimi të Shkollës për Komunikim dhe Gazetari "Annenberg" të Universitetit të Kalifornisë së Jugut, për të cilin raporton Reuters, hispanikët janë më së paku të përfaqësuar në filmat hollywoodian.

Vitin e kaluar, rreth tri të katërtat e personazheve të filmave kanë qenë të racës së bardhë, ndërsa situatë e njejtë ka qenë edhe gjatë pesë viteve të fundit, sipas këtij studimi.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
'GUARDIAN OF GALAXY' - MË I PËLQYERI NË BOTË (08.05.2014)
FORBES - BULLOCK MË E PAGUARA (08.04.2014)
VDIQ 'MAESTRO I ROKUT' DICK WAGNER (08.03.2014)
JAMIE FOXX FITON ROLIN E BOKSIERIT TYSON NË FILMIN E RI (07.31.2014)
CLAPTON NDERON JJ CALE ME ALBUM DHE DOKUMENTAR (07.30.2014)
RITA ORA MBULOHET NGA ARI (07.25.2014)
TRANSFORMIMI I AKTORIT JOHNNY DEEP (07.25.2014)
JLO SOT 45 - SI 25 (Tekst dhe fotogaleri) (07.24.2014)
TRE VJET NGA VDEKJA E AMY WINEHOUSE (07.23.2014)
VDIQ AKTORI JAMES GARNER (07.20.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]