E Hënë, 05.27.2024, 08:46pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
'GUARDIAN OF GALAXY' - MË I PËLQYERI NË BOTË

E Martë, 08.05.2014, 07:52pm (GMT+1)


Shitja e biletave nëpër kinematë e Amerikës Veriore dhe nëpër botë e kanë nxjerrë "Guardian of the Galaxy" si filmit më të pëlqyer brenda pak ditësh.

Siç raporton Associated Press, filmi që në rolin kryesor e ka aktorin amerikan, Chris Prat, ka fituar 94 milionë dollarë në SHBA dhe Kanada, ndërsa nëpër kinematë e tjera të botës, ka fituar edhe 66 milionë dollarë të tjerë.

Më poshtë keni listën e filmave më të sukseshëm gjatë fundjavës së fundit në SHBA dhe Kanada, ndërsa më poshtë keni filmat më të sukseshëm në vende të tjera.

SHBA + Kanada:

1. "Guardians of the Galaxy," $94 millionë

2. "Lucy," $18.3 million millionë

3. "Get on Up," $14 millionë

4. "Hercules," $10.7 millionë

5. "Dawn of the Planet of the Apes," $8.7 millionë

Lista më poshtë ka filmat me më së shumti bileta të shitura nëpër kinematë jashtë SHBA-ve dhe Kanadasë:

1. "Guardians of the Galaxy," $66.4 millionë

2. "Dawn of the Planet of the Apes," $47.5 millionë

3. "The White Haired Witch of Lunar Kingdom," $40 millionë

4. "Roaring Currents," $30 millionë

5. "How To Train Your Dragon 2," $20 millionë
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FORBES - BULLOCK MË E PAGUARA (08.04.2014)
VDIQ 'MAESTRO I ROKUT' DICK WAGNER (08.03.2014)
JAMIE FOXX FITON ROLIN E BOKSIERIT TYSON NË FILMIN E RI (07.31.2014)
CLAPTON NDERON JJ CALE ME ALBUM DHE DOKUMENTAR (07.30.2014)
RITA ORA MBULOHET NGA ARI (07.25.2014)
TRANSFORMIMI I AKTORIT JOHNNY DEEP (07.25.2014)
JLO SOT 45 - SI 25 (Tekst dhe fotogaleri) (07.24.2014)
TRE VJET NGA VDEKJA E AMY WINEHOUSE (07.23.2014)
VDIQ AKTORI JAMES GARNER (07.20.2014)
VDIQ MUZIKANTI MË JETËGJATË I JAZZ-it (07.20.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]