E Shtunë, 06.15.2024, 02:39pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
VDIQ 'MAESTRO I ROKUT' DICK WAGNER

E Djelë, 08.03.2014, 03:09pm (GMT+1)


Dick Wagner, ndër të tjera ka qenë kitarist edhe i Lou Reed, që shihet në këtë fotografi


Kitaristi i muzikës rok, Dick Wagner, performancat e të cilit janë të pranishme në albumet e Alice Cooper, Lou Reed, Kiss dhe Aerosmith, gjatë viteve të 70-ta, ka vdekur në moshën 71 vjeçare në Arizona të SHBA-ve.

Lajmi për vdekjen e tij është konfirmuar për Reuters nga menaxheri i Wagner.

Muzikanti me origjinë nga Miçigeni, është konsideruar nga fansat si "Maestro i Rokut".

Gjatë viteve të fundit ai ka vuajtur nga disa probleme shëndetësore, përfshirë edhe dy sulme në zemër dhe një infarkt.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
JAMIE FOXX FITON ROLIN E BOKSIERIT TYSON NË FILMIN E RI (07.31.2014)
CLAPTON NDERON JJ CALE ME ALBUM DHE DOKUMENTAR (07.30.2014)
RITA ORA MBULOHET NGA ARI (07.25.2014)
TRANSFORMIMI I AKTORIT JOHNNY DEEP (07.25.2014)
JLO SOT 45 - SI 25 (Tekst dhe fotogaleri) (07.24.2014)
TRE VJET NGA VDEKJA E AMY WINEHOUSE (07.23.2014)
VDIQ AKTORI JAMES GARNER (07.20.2014)
VDIQ MUZIKANTI MË JETËGJATË I JAZZ-it (07.20.2014)
GJATË NJË TURNEU NË ZVICËR - NDËRRON JETË LEGJENDA E KITARËS JOHNY WINTER (07.17.2014)
DOKUMENTARI 'CITIZEN KOCH' (07.14.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]