E Shtunë, 06.15.2024, 02:48pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
SITUATË DRAMATIKE NË KUMANOVË - FLITET PËR 3 TË VRARË E 15 TË PLAGOSUR (Fotot)

E Shtunë, 05.09.2015, 12:30pm (GMT+1)

Sipas informatave jo zyrtare të mediave në Maqedoni, një vajzë 8 vjeçare dhe prindërit e saj janë vrarë në lagjen e trimave, derisa ende nuk dihet nëse është nga granatimet apo nga shkëmbimi i zjarrit. Ndërkohë, flitet edhe për 15 të plagosur.

Kështu ka shkruar portali maqenonas lajm, sipas të cilit kjo ende nuk është konfirmuar zyrtarisht.

Kurse, doktorëve në spitalin e Kumanovës ua kanë marr telefonin dhe ua kanë ndaluar të japin informata. Në Spitalin e Shkupit të gjitha sallat janë të nxana që tregon për situatën dramatike. Në Kumanovë po vazhdon këmbim zjarri dhe ka edhe disa arrestime.

Policia ka konfirmuar se po zhvillon aksion ndaj një grupi të armatosur dhe që pas përfundimit të këtij aksioni do të dal me informata.

Në vendngjarje ka mbi 20 ekipe të gazetarëve të vendit dhe të huaj. Kurse, kameramanit të TV Alsat u janë konfiskuar të gjitha materialet e incizuara.

Nëpër Kumanova lëvizin shumë vetura të ndihmës së shpejt.
  • Lajmi
  • KosovaPress , 09 Maj 2015 12:45

Situatë dramatike në Kumanovë, flitet për 3 të vdekur dhe 15 të plagosur (Video-Foto)

 

Sipas informatave jo zyrtare të mediave në Maqedoni, një vajzë 8 vjeçare dhe prindërit e saj janë vrarë në lagjen e trimave, derisa ende nuk dihet nëse është nga granatimet apo nga shkëmbimi i zjarrit. Ndërkohë, flitet edhe për 15 të plagosur.

Kështu ka shkruar portali maqenonas lajm, sipas të cilit kjo ende nuk është konfirmuar zyrtarisht

Kurse, doktorëve në spitalin e Kumanovës ua kanë marr telefonin dhe ua kanë ndaluar të japin informata. Në Spitalin e Shkupit të gjitha sallat janë të nxana që tregon për situatën dramatike. Në Kumanovë po vazhdon këmbim zjarri dhe ka edhe disa arrestime.

Policia ka konfirmuar se po zhvillon aksion ndaj një grupi të armatosur dhe që pas përfundimit të këtij aksioni do të dal me informata.

Në vendngjarje ka mbi 20 ekipe të gazetarëve të vendit dhe të huaj. Kurse, kameramanit të TV Alsat u janë konfiskuar të gjitha materialet e incizuara.

Nëpër Kumanova lëvizin shumë vetura të ndihmës së shpejt.

- See more at: http://www.kosovapress.com/sq/rajoni/zyrtaret-nuk-konfirmojne-numrin-e-viktimave-42013/#sthash.EUAlHfv9.dpu


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LUGINA E PRESHEVËS - SHQIPTARËT E MAQEDONISË TA RUAJNË QETËSINË (05.09.2015)
BLLOKOHET AUTOSTRADA NË KUMANOVË, PARALIZOHET QARKULLIMI MAQEDONI-SERBI (05.09.2015)
VAZHDON AKSIONI POLICOR NË KUMANOVË - NUK JEPEN TË DHËNA ZYRTARE (05.09.2015)
NË KOSOVË VAZHDOJNË FESTIMET PËR DITËN E EVROPËS (05.09.2015)
KUMANOVË - TË SHTËNA DHE SHPËRTHIME NË LAGJEN E TRIMAVE (05.09.2015)
PRESIDENTI NISHANI - POLITIKA TË PASTROHET MENJËHERË NGA TË INKRIMINUARIT (05.09.2015)
ILDK KALLËZON ISH DEPUTETIN SOCIALIST HARASANI (05.08.2015)
ZËRI I AMERIKËS - SERBIA DO TA HEQË KOSOVËN NGA KUSHTETUTA E SAJ? (05.08.2015)
SHKUP - AVOKATI I POPULLIT MBRON TË DREJTËN E QYTETARËVE PËR PROTESTË (05.08.2015)
VUÇIÇ PARALAJMËRON NDRYSHIME KUSHTETUESE (05.08.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]