E Shtunë, 06.22.2024, 07:52pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
NEW YORK TIMES PUSHON PAPRITUR REDAKTOREN EKZEKUTIVE JILL ABRAMSON
E zëvendëson Dean Baquet, afrikanoamerikani i parë në këtë detyrë

E Enjte, 05.15.2014, 04:49pm (GMT+1)


Gazeta The New York Times pushoi papritur nga puna redaktoren e saj ekzekutive Jill Abramson.
 
Gazeta njoftoi dje pasdite se funksionet e saj do t'i kryejë redaktori përgjegjës Dean Baquet.  
 
Jill Abramson ishte gruaja e parë në postin e redaktores ekzekutive për The New York Times-in.  Njoftimi për largimin e saj u prit me tronditje nga zyra e lajmeve.
 
Botuesi i gazetës Arthur Sulzberger, Jr. tha se largimi kishte të bënte me "një çështje të menaxhimit të zyrës së lajmeve".
 
Zëvendësuesi i saj, zoti Baquet, është afrikano-amerikani i parë që merr detyrën e redaktorit ekzekutiv të gazetës The New York  Times'.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
HUNGARI - DËNOHET ISH ZYRTARI KOMUNIST, 92 VJEÇARI BELA BISZKU (05.15.2014)
LIGJVËNËSI NGA NJU JORKU NËN 20 AKUZA PENALE (05.13.2014)
IZRAEL - DËNOHET ME BURG PËR KORRUPSION ISH KRYEMINISTRI OLMERT (05.13.2014)
KUSH ËSHTË UDHËHEQËSI I BOKO HARAM? (05.12.2014)
23 DINASTITË MË TË FUQISHME NË SHBANga Rockefeller, Ford, Bush e deri tek Clintonët, ja familjet që kontrollojnë Amerikën dhe botën (05.11.2014)
MAGJIA E HILLARY CLINTONIT (05.09.2014)
ARRESTOHET ISH MINISTRI I BRENDSHËM ITALIAN CLAUDIO SCAJOLA (05.08.2014)
MALALA APELON PËR LIRIMIN E VAJZAVE NIGERIANE (05.08.2014)
AUSTRALI, GJENDET I VRARË NJË I RI - KISHTE LIDHJE ME NJË FAMILJE MAFIOZE SHQIPTARE (05.07.2014)
OKB NDIHMË NIGERISË PËR KËRKIMIN E VAJZAVE TË RRËMBYERA (05.06.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]