E Shtunë, 06.22.2024, 08:20pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
MOSKË - PO SHKONTE NË PROTESTË, ARRESTOHET PËRSËRI NAVALNY

E Martë, 12.30.2014, 06:56pm (GMT+1)


Kundërshtari i presidencës së Rusisë, Aleksei Navalny, është arrestuar sot nga policia, derisa përpiqej të arrinte në vendin ku pritej të mbahej një protestë kundër dënimit të tij të sotëm nga një gjykatë ruse, lidhur me një rast të mashtrimit.

Navalny është përpjekur sot në mbrëmje të depërtojë në afërsi të Kremlinit, megjithqë është nën arrest shtëpiak.

Në një fotografi në rrjetin Twitter shihet policia duke e arrestuar këtë personalitet opozitar.

Derisa arrestohej, në faqen e tij në Twitter shkruante: "nuk ia dola të depërtoj në Sheshin Manezh, por kjo nuk do të thotë se ju nuk mundeni".

Po ashtu, atje shkruante se ftohen protestuesit në Sheshin Manezh që të mos largohen, pasi "ata nuk mund t'i arrestojnë të gjithë".

Nga ana tjetër, raportohet se policia në Sheshin Manezh ka filluar t'i arrestoj disa protestues dhe i ka futur ata në një autobus.

Më pak se 15 minuta para fillimit të paraparë të protestës, Navalny e shpalli synimin e tij për të marrë pjesë në tubim.

Lëvizjet e tij janë ndjekur nga mbështetësit në Twitter dhe rrjetet e tjera shoqërore në Internet.

Autoritetet e Moskës u kanë tërhequr vërejtjen njerëzve që të mos marrin pjesë në protestë, në të cilën do të kundërshtohej dënimi i Aleksej dhe Oleg Navalnyt lidhur me akuza për mashtrim.

Navalny dhe mbështetësit e tij thonë se akuzat ishin politikisht të motivuara.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LIROHET ME KUSHT AKTIVIST RUS ALEXEI NAVALNY (12.30.2014)
KROACI, GARA PRESIDENCIALE - JOSIPOVIQ DHE GRABAR-KITAROVIQ NË RRETHIN E DYTË (12.29.2014)
Bild - NATO DO TA RRËZOJË PUTININ MË 2015 (12.28.2014)
'TIMES' SHPALL KANCELAREN MERKEL 'PERSON I VITIT 2014' (12.26.2014)
I ATI I PILOTIT TË KAPUR JORDANEZ - THIRRJE ISIS (12.26.2014)
GEORGE H W BUSH SHTROHET NË SPITAL (12.24.2014)
VDES KËNGËTARI I FAMSHËM XHO KOKER (12.22.2014)
SHBA - LEGJENDA E BOKSIT MUHAMET ALIU NË SPITAL (12.21.2014)
People - KATE UPTON 'FEMRA MË TUNDUESE NË BOTË' (12.20.2014)
JEB BUSH DHE GARA PRESIDENCIALE (12.19.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]