E Shtunë, 06.22.2024, 09:11pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
GEORG BUSHI BABAI E FESTOI VITIN E RI NË FAMILJE

E Enjte, 01.01.2015, 11:14am (GMT+1)Ish-presidenti amerikan, Georg Bushi Babai, në prag të Vitit të Ri doli nga një spital në Huston, pas qëndrimit gati njëjavësh për shkak të vështirësive në frymëmarrje.

Zëdhënësi i familjes, Jim McGrath, tha se zoti Bush, 90 vjeçar, po pushon në shtëpi dhe u "falënderohet mjekëve dhe motrave medicinale për kujdesin e tyre madhor" në Methodist Hospital, raporton AP nga Hjustoni.

Georg H. W. Bush, ish-presidenti më i vjetër amerikan i gjallë, para një jave ishte dërguar me ambulancë mjekësore në spital, për shkak të masës së kujdesit, meqë kishte pasur probleme me frymëmarrje. Në spital i kaloi edhe Krishtlindjet.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MOSKË - PO SHKONTE NË PROTESTË, ARRESTOHET PËRSËRI NAVALNY (12.30.2014)
LIROHET ME KUSHT AKTIVIST RUS ALEXEI NAVALNY (12.30.2014)
KROACI, GARA PRESIDENCIALE - JOSIPOVIQ DHE GRABAR-KITAROVIQ NË RRETHIN E DYTË (12.29.2014)
Bild - NATO DO TA RRËZOJË PUTININ MË 2015 (12.28.2014)
'TIMES' SHPALL KANCELAREN MERKEL 'PERSON I VITIT 2014' (12.26.2014)
I ATI I PILOTIT TË KAPUR JORDANEZ - THIRRJE ISIS (12.26.2014)
GEORGE H W BUSH SHTROHET NË SPITAL (12.24.2014)
VDES KËNGËTARI I FAMSHËM XHO KOKER (12.22.2014)
SHBA - LEGJENDA E BOKSIT MUHAMET ALIU NË SPITAL (12.21.2014)
People - KATE UPTON 'FEMRA MË TUNDUESE NË BOTË' (12.20.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]