E Premte, 05.24.2024, 05:45am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
SHBA - EMRA TË RINJ NË GARËN PRESIDENCIALE

E Hënë, 05.04.2015, 09:05pm (GMT+1)

Numri i kandidatëve për presidentë për zgjedhjet e vitit 2016 po shtohet, me tre republikanë të tjerë që po hyjnë në garë.

Ish-Presidentja e kompanisë Hewlett-Packard, Carly Fiorina tha sot se do të kandidojë, dhe ish-neurokirurgu Ben Carson shpalli kandidaturën në Detroit. Një tjetër kandidat, ish-guvernatori i Arkansasë Mike Huckabee ka në plan të hyjë në garë nesër.

Zonja Fiorina ka gjasa të jetë e vetmja grua me peshë që do të hyjë në garën republikane ndërsa Carson i vetmi afrikano-amerikan.

Fiorina ka shërbyer si këshilltare ekonomike e senatorit John McCain gjatë garës presidenciale të vitit 2008 dhe në vitin 2010 kandidoi për një vend në senat por nuk fitoi.

Carson u shfaq në skenën kombëtare politike para dy vjetësh me një fjalim ku kritikoi planin e Presidentit Barack Obama për reformën e sistemit shëndetësor, por ai është kritikuar pasi e ka krahasuar këtë plan me skllavërinë, si edhe për komente për homoseksualët.  

WWW.VOAL-ONLINE.CH


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
CHARLOTTE ELIZABETH DIANA - EMRI I PRINCESHËS SË POSALINDUR (05.04.2015)
LE PEN IA NDALON BABAIT TË SAJ DEKLARATAT NË PUBLIK (05.03.2015)
MAKIAVELI - AI QË E ÇLIROI POLITIKËN NGA BARRA E MORALITNga ALBERT VATA (05.03.2015)
MYNIH - NDAHET NGA JETA BALERINA MAYA PLISETSKAYA (05.03.2015)
DUKESHA E KEMBRIXHIT LINDI VAJZË (05.02.2015)
AUSTRIA NUK E EKSTRADON NË SHBA MILIRDERIN UKRAINAS (05.02.2015)
VJENË - MUSAJEV DEKLAROHET I PAFAJSHËM (04.15.2015)
SENATORI REPUBLIKAN RUBIO HYN NË GARËN PRESIDENCIALE (04.13.2015)
HILLARY CLINTON - KATËR VJET SEKRETARE, VIZITOI 112 SHTETE, UDHËTOI 1,6 MILIONË KILOMETRA (Fotogaleri) (04.13.2015)
LE PEN - VAJZA IME PO HEDH NË ERË FRONTIN NACIONAL (04.10.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]