E Premte, 05.24.2024, 04:10am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
PUTIN GËNJEN PËR TË KALUARËN - ZBULOHET NËNA E VËRTETË

E Premte, 05.08.2015, 12:04pm (GMT+1)


Vladimir Putin u shpreh me admirim ndaj prindërve të tij, në një artikull kushtuar marrëdhënies mes tyre dhe vuajtjeve gjatë Luftës së Dytë Botërore.

"Bild" shkruan se, Vladimir tregon me plot pasion se si ai u rrit nga prindërit dhe mësoi gjithçka prej tyre.

Por në ditën kur ky tekst u publikua në mediat gjermane, gazeta e njohur "Zeit" publikon një artikull, që hedh dyshime mbi deklaratat e Putin. Në shkrim thuhet se Putin ka manipuluar të kaluarën e tij.

Në të vërtetë ai është fëmija jashtëmartesor i një ruseje, që ka jetuar vitet e para të fëmijërisë në Gjeorgji, kur mamaja e tij u martua sërish 8-vjeçari u dha tek një familje, që të kujdesej për të. Pikërisht tek ata që Putin i quan prindërit e tij, Vladimir Spiridonoviç dhe Maria Ivanovna Putin.

Të dy vdiqën përpara se ai të bëhej president, pa e përjetuar rritjen e tij në politikë. Po kush është nëna e tij e vërtetë? Ajo quhet Vera Putina dhe jeton në Metochi, në Gjeorgji, aktualisht është 88-vjeçe.

"Jam e bindur se Vova është biri im", thotë ajo. Vova është një shkurtim i emrit Vladimir.

E vetmja gjë që ka prej Putinit, është një foto kur ai ishte 7 vjeç. Ekspertët britanikë, që e kanë shqyrtuar janë të bindur se ai është shefi i Kremlinit.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
LIROHET KHADR - DIKUR I BURGOSURI MË I RI NË GUANTANAMO (05.07.2015)
HETUESIT - LUBITZ KISHTE BËRË PROVA PËR RRËZIMIN E AVIONIT (05.06.2015)
GARLAND I TEKSASIT - PROVOKUESJA GELLER DHE FAMA E SAJ (05.05.2015)
SHBA - EMRA TË RINJ NË GARËN PRESIDENCIALE (05.04.2015)
CHARLOTTE ELIZABETH DIANA - EMRI I PRINCESHËS SË POSALINDUR (05.04.2015)
LE PEN IA NDALON BABAIT TË SAJ DEKLARATAT NË PUBLIK (05.03.2015)
MAKIAVELI - AI QË E ÇLIROI POLITIKËN NGA BARRA E MORALITNga ALBERT VATA (05.03.2015)
MYNIH - NDAHET NGA JETA BALERINA MAYA PLISETSKAYA (05.03.2015)
DUKESHA E KEMBRIXHIT LINDI VAJZË (05.02.2015)
AUSTRIA NUK E EKSTRADON NË SHBA MILIRDERIN UKRAINAS (05.02.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]