E Martë, 07.23.2024, 12:31pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
HETUESIT - LUBITZ KISHTE BËRË PROVA PËR RRËZIMIN E AVIONIT

E Mërkurë, 05.06.2015, 07:44pm (GMT+1)Hetuesit francezë thanë se piloti i dytë që e rrëzoi qëllimisht avionin e kompanisë Germanwings në alpet franceze në mars, kishte bërë prova po atë ditë për ulje të kon trolluar të avionit në një fluturim të mëparshëm.

Zgjedhja e "lartësisë alternative" në pilotimin automatik ishte ndryshuar disa herë dhe ishte vendosur deri në 30 metra poshtë ndërsa avioni u ul gjatë fluturimit të parë në Barcelonë, thuhet në raportin e publikuar sot nga autoritetet franceze përgjegjëse për sigurinë e hetimeve në aksidentet apo incidentet në aviacionin civil.

Në raportin prej 30 faqesh, hetuesit njoftuan sot se Andreas Lubitz në mënyrë të përsëritur e vendosi avionin në ulje dhe më pas në ngritje gjatë një fluturimi nga Duesseldorfi në Barcelonë.

Në raportin e tyre, hetuesit thonë se piloti i dytë ishte mesa duket vetëm në kabinë ashtu si edhe në fluturimin fatal disa orë më vonë.

Sipas autoriteteve Lubitz mbylli derën e kabinës duke lënë pilotin e parë jashtë kur ai shkoi të përdorte tualetin, një orë pas nisjes së fluturimit të kthimit nga Barcelona në Dusseldorf.

Ata thanë se Lubitz në pas e vendosi avionin e tipit Airbus A320 në një ulje të detyruar, duke injoruar kërkesat e pilotiti për të hapur derën e kabinës, thirrjet e të cilit mund të dëgjoheshin në kutitë e regjistrimit të zërit. za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GARLAND I TEKSASIT - PROVOKUESJA GELLER DHE FAMA E SAJ (05.05.2015)
SHBA - EMRA TË RINJ NË GARËN PRESIDENCIALE (05.04.2015)
CHARLOTTE ELIZABETH DIANA - EMRI I PRINCESHËS SË POSALINDUR (05.04.2015)
LE PEN IA NDALON BABAIT TË SAJ DEKLARATAT NË PUBLIK (05.03.2015)
MAKIAVELI - AI QË E ÇLIROI POLITIKËN NGA BARRA E MORALITNga ALBERT VATA (05.03.2015)
MYNIH - NDAHET NGA JETA BALERINA MAYA PLISETSKAYA (05.03.2015)
DUKESHA E KEMBRIXHIT LINDI VAJZË (05.02.2015)
AUSTRIA NUK E EKSTRADON NË SHBA MILIRDERIN UKRAINAS (05.02.2015)
VJENË - MUSAJEV DEKLAROHET I PAFAJSHËM (04.15.2015)
SENATORI REPUBLIKAN RUBIO HYN NË GARËN PRESIDENCIALE (04.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]