E Martë, 07.23.2024, 12:42pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
PELE SËRISH NË SPITAL - BRAZILI NË ANKTH

E Premte, 05.08.2015, 02:24pm (GMT+1)

  
Momente të vështira për legjendën e futbollit botëror, Pele. Tre herë fituesi i Kupës së Botës sipas mediave braziliane është shtruar në spital për herë të dytë brenda pak muajve duke iu nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në prostatë.

Lajmi për shtrimin e 74-vjeçarit në spital është konfirmuar edhe nga zyrtarët e spitalit në Sao Paoulo, por nuk kanë dhënë shumë detaje për problemet dhe gjendjen e Pele duke krijuar ankth tek tifozët e tij në mbarë botën. Ish-ylli i Santos ka shënuar 77 gola në 91 paraqitje me Brazilin.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PUTIN GËNJEN PËR TË KALUARËN - ZBULOHET NËNA E VËRTETË (05.08.2015)
LIROHET KHADR - DIKUR I BURGOSURI MË I RI NË GUANTANAMO (05.07.2015)
HETUESIT - LUBITZ KISHTE BËRË PROVA PËR RRËZIMIN E AVIONIT (05.06.2015)
GARLAND I TEKSASIT - PROVOKUESJA GELLER DHE FAMA E SAJ (05.05.2015)
SHBA - EMRA TË RINJ NË GARËN PRESIDENCIALE (05.04.2015)
CHARLOTTE ELIZABETH DIANA - EMRI I PRINCESHËS SË POSALINDUR (05.04.2015)
LE PEN IA NDALON BABAIT TË SAJ DEKLARATAT NË PUBLIK (05.03.2015)
MAKIAVELI - AI QË E ÇLIROI POLITIKËN NGA BARRA E MORALITNga ALBERT VATA (05.03.2015)
MYNIH - NDAHET NGA JETA BALERINA MAYA PLISETSKAYA (05.03.2015)
DUKESHA E KEMBRIXHIT LINDI VAJZË (05.02.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]