E Enjte, 07.18.2024, 12:29pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
FIFA DËNON SUAREZIN ME NËNTË NDESHJE

E Premte, 06.27.2014, 07:09am (GMT+1)Federata Botërore e Futbollit ka përjashtuar sulmuesin uruguajas, Luis Suarez, nga pjesa e mbetur e Kupës së Botës.

FIFA i ka ndaluar atij pjesëmarrjen në nëntë ndeshje, pasi ka kafshuar mbrojtësin e kombëtares italiane, Giorgio Chiellini.

Komisioni i pavarur disiplinor ka shqiptuar dënimin pasi ka gjetur fajtor Suarezin për "sjellje të keqe".

Suarez, 27 vjeç, është ndaluar po ashtu nga çdo aktivitet i futbollit për katër muaj.

Incidenti ka ndodhur të martën, në lojën midis Uruguajit dhe Italisë, ndeshje kjo e vlefshme për Grupin D në Kampionatin Botëror të Futbollit.za
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
ADNAN JANUZAJ SHPRESON NË DEBUTIMIN E ËNDRRAVE NË BOTËROR (06.26.2014)
EDHE ZVICRA, FRANCA, NIGERIA NË 16-she (06.26.2014)
FIFA - PROCEDURË KUNDËR SUAREZIT, AI THOTË SE ISHTE INCIDENT NORMAL (06.25.2014)
GREQIA KALON NË TURIN E DYTË, KOLUMBIA ELEMINON JAPONINË (06.25.2014)
URUGUAJI DHE KOSTA RIKA ELEMINOJNË ITALINË DHE ANGLINË (06.24.2014)
SUAREZ PËRSËRI KAFSHON? (06.24.2014)
BOSHNJAKËT FAJËSOJNË ARBITRIN PËR HUMBJEN (06.24.2014)
BOTËRORI  2014 - PËRFUNDUAN NDESHJET NË GRUPIN BHolanda e para, Kili i dyti, pastaj Spanja e Australia (06.23.2014)
GERRARD ENDE S'KA VENDOSUR PËR TË ARDHMEN (06.23.2014)
SHBA-PORTUGALI 2-2 (06.23.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]