E Premte, 03.01.2024, 06:48pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
FRANCË - TRUPI I ALNPINISTIT U GJET PAS 32 VITESH

E Enjte, 07.10.2014, 02:33pm (GMT+1)


Pamje e tre alpinistëve në malin Mont BlancTrupi i alpinistit francez, i cili ishte zhdukur në vitin 1982, është zbuluar i ruajtur në akull në pjerrtësitë e maleve Mont Blanc.

Trupi i 23 vjeçarit, Patrice Hyvert, është gjetur nga dy alpinistë më 3 korrik.

Hyvert ishte në procesin e ngjitjes në maje të malit i vetmuar, më 1 maj 1982, kur u godit nga një stuhi bore.

Me të mësuar se trupi i djalit të tij është gjetur, babai 82 vjeçar, Gerard Hyvert, tha se ai kishte dëshiruar që trupi i pajetë i djalit të tij të mbetej i zhdukur.

Mali Mont Blanc është i rrezikshëm dhe çdo vit në të një numër i alpinistëve e humbin jetën.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
BOTËROR I NGRITUR MBI GËNJESHTRANga JIM WHITE, The Guardian (07.10.2014)
ARGJENTINA DEL NË FINALE (07.10.2014)
LOTËT E BRAZILIT - BLOG NGA ELIDA BUÇPAPAJ (07.09.2014)
BRAZILIANËT KËRKESË ZYRTARE PAPËS - MOS E BEKO ARGJENTINËN! (07.08.2014)
GJYSMËFINALJA E BOTËRORIT - BRAZILIT TANI I LEJOHET TË HUMBASË (07.08.2014)
FUTBOLL - GJYSMËFINALJA E PARË, BRAZIL-GJERMANI (07.08.2014)
VETËM KRUL E DINTE PËR ZEVENDËSIMIN (07.06.2014)
PELE - DO TË FITOJMË EDHE PA NEYMAR, MOS HARRONI SE BRAZILI FITOI KUPËN E BOTËS PA MUA MË 1962 (07.06.2014)
ARGJENTINA DHE HOLLANDA NË GJYSËMFINALE (07.06.2014)
BRAZIL 2014 - PËR NEYMAR BOTËRORI KA PËRFUNDUAR (07.05.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]