E Enjte, 07.18.2024, 03:23pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
JUVENTUSI MPOSHT REALIN

E Mërkurë, 05.06.2015, 08:28am (GMT+1)Juventusi ka arritur të shënojë fitore të madhe në shtëpi në takimin ndaj Real Madridit me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në Itali.

Në minuten e 58-të Carlos Tevez shënon golin e epërsisë pas ekzekutimit të penaltisë.

Barazon Reali në minuten e  27'-të , shënon Cristiano Ronaldo 1 - 1.

Në minutën e 9' Alvaro Morata  shënon golin e parë për Juven, pas një goditje nga Tevez realizon Morata 1:0

Real Madridi udhëton te Juventusit për të zhvilluar ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi.

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Marchisio, Pirlo, Sturaro, Vidal, Tevez, Morata.

Real Madrid: Casillas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Pepe, Kroos, Isco, James, Bale, Ronaldo.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PIRLO - LARGOHEM NGA JUVE NËSE E FITOJMË LIGËN E KAMPIONËVE (05.04.2015)
BAYERN MÃœNCHEN - LEWANDOSKI GATI PËR BARCELONËN (05.04.2015)
MAYWETHER NUK SHFRONËZOHET - MPOSHT PACQUINON (05.03.2015)
KOSOVA PRANOHET NË FEDERATËN NDËRKOMBËTARE TË ATLETIKËS (04.15.2015)
CHAMPIONS - SOT LUHEN PSCG-BARÇA DHE PORTO-BAYERN (04.15.2015)
NBA - REZULTATET E KAMPIONATIT AMERIKANOVERIOR TË BASKETBOLLIT (04.10.2015)
KUPA E ITALISË - JUVENTUS NË FINALE, FITON 3-0 NDAJ FIORENTINËS (04.08.2015)
TENNIS - SERENA WILLIAMS FITON NË MIAMIPër numrin 1 të botës është titulli i 66të në karrierë (04.05.2015)
BRITANIA PA ASNJË EKIP NË RIO DE ZHANEIRO (03.31.2015)
France Football - MESSI, FUTBOLLISTI MË I PASUR NË BOTË (03.25.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]