E Premte, 03.01.2024, 07:43pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
FEDERER NË FINALE PËR TË 120-ën HERË
Sfida e sontme vlen për titullin e 80

E Djelë, 08.10.2014, 09:19am (GMT+1)


Voal-online.ch - Roger Federer (ATP 3) ka mundur 6-3 6-4 Feliciano Lopez (25) në aktin e parafundit të turneut të Torontos, duke arritur kështu të 120-ën finale të karrierës së tij. Të dielën në mbrëmje (në 21 00), bregrinasi do të kërkojë titullin e tij të 80 në kuadrin e ATP kundër francezit Jo-Wilfried Tsonga (15).

Bazelasi ka arritur suksesin e 299 të tij në një garë Masters 1000 duke luajtur një ndeshje shumë solide, gjatë së cilës i ka lejuar vetëm një top të diskutueshëm (break) spanjollit. Federer ia ka rrëmbyer shërbimin kundërshtarit në fillimet e dy seteve.

Helvetiku ka marrë titullin dy herë në Kanada (2004 e 2006), ai prin 11-4 në ndeshjet me ndëralpinin dhe i ka fituar të dyja takimet e vitit 2014 (në Melbourne e Monte Karlo).
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
POLITIKA E AZILIT DUHET RISHIKUAR - SIMONETTA SOMMARUGA ËSHTË E BINDUR SE E KA MBËSHTETJEN POPULLORE (08.07.2014)
PAS STREET PARADE NISET NGA ZYRIHU MË KËMBË PËR NË ITALI - PREJ KATËR DITËSH MENDOHEJ I ZHDUKUR (08.06.2014)
AEROPORTI I ZYRIHUT FITON WORLD TRAVEL AWARD (08.05.2014)
DIDIER BURKHALTER DO TË SHPALLË NISMËN 'DEMOKRACIA PA KUFIJ' (08.04.2014)
EDHE TË RINJ SHQIPTARË TË ZVICRËS NËN AKUZË PËR ANTISEMITIZËM (08.03.2014)
ZVICËR - FESTIVALI I VERBIER, FESTIVAL I ELITËS MUZIKORE (08.03.2014)
RRETH NJË MILION NË STREET PARADE - PJESËMARRJE E MADHE NË NGJARJEN TRADICIONALE MUZIKORE TË ZYRIHUT (08.03.2014)
NË DITËN E DYERVE TË HAPURA 4500 VETA VIZITUAN PALLATIN FEDERAL TË ZVICRËS (08.02.2014)
CARLA DEL PONTE - DO TË KTHEHESHA PËR T'I GJYKUAR KRERËT E UÇK-së (08.02.2014)
Me rastin e 1 Gushtit, Ditës Kombëtare të ZvicrësPËRGJITHMONË KONFEDERATA HELVETIKEFotoreportazh nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (08.01.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]