E Mërkurë, 06.12.2024, 03:38pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
SOCIALISTËT NË SHENJESTER TË LIBERALËVE RADIKALË
Këta të fundit duan të jenë forcë e dytë politike në zgjedhjet e ardhshme federale zvicerane


E Shtunë, 04.25.2015, 10:53am (GMT+1)


Philipp Müller iu drejtohet delegatëve të FDP në mbledhje në Brig

Voal - BRIG - Partia Liberale Radikale ka një objektiv të saktë për zgjedhjet federale të tetorit: të dalin më mirë se socialistët dhe të bëhen forca e dytë politike e Zvicrës.

Presidenti i partisë, Philipp Müller, në fjalën e tij ka nënvizuar rezultatet e mira të arritura në zgjedhjet e fundit kantonale dhe iu ka bërë thirrje delegatëve të pranishëm në Brig të mobilizohen për ta vazhduar këtë rrugë.

Müller ka pasur ktirika ndaj së majtës, duke e cilësuar "koti", por ka folur edhe kundër manovrave "izolacioniste" të SVP./ATS
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
HOLLAND NË BERNË - PËR NJË FAQE TË RE NË MARRËDHËNIET FRANCË-ZVICËRËshtë vizita e parë zyrtare e një presidenti francez në Konfederatë nga vitit 1988 (04.15.2015)
SHPËTOI JETËN E NJË GRUAJE - SHQIPTARI TASHMË HERO I MEDIAVE ZVICERANE (04.14.2015)
SHQIPJA - SIMBIOZË E KULTURËS SHQIPTARE NË ZVICËRNga JONUZ FETAHU (04.14.2015)
AFRIMI ME CVP IU JEP SHQIPTARËVE TË ZVICRËS SHANSIN TË ZGJIDHEN NË PARLAMENTIN E KONFEDERATËS HELVETIKE Nga MARK BAFTIAJ (04.13.2015)
BLERIM BUNJAKU DO TË JETË NË KËSHILLIN KANTONAL TË ZYRIHUT (04.13.2015)
SHAQIRI DJE NË ZHEGËR - PËR TA VIZITUAR FSHATIN E TIJ (04.13.2015)
TUNELI I SHËN GOTARDIT MBYLLET NATËN PËR SHKAK TË PUNIMEVE (04.11.2015)
FRANGU SHËNON NIVELIN MË TË LARTË NË GJASHTË JAVË NDAJ EUROSNdërkohë ka pasur dobësime ndaj dollarit (04.10.2015)
KON 100 VJET NË LOZANË - TRI DITË FESTIME, 26-28 QERSHOR (04.10.2015)
KUVENDI I SHQIPTARËVE TË ZVICRËS - LETËR MINISTRIT TË DIASPORËS PËR KARTONIN E GJELBËR (04.10.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]