E Hënë, 07.15.2024, 06:31am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
BIE NIVELI I ALARMIT, POR NUK BIE NIVELI I LUMENJVE ZVICERANË

E Martë, 05.05.2015, 10:21am (GMT+1)


VOAL - S
ituata mbetet kritike edhe sot në disa rajone zvicerane në veri të Alpeve për shkak të shirave të mëdhenj që i kanë fryrë lumenjtë dhe përrenjtë. Për lumin Aare dhe liqenin e Tunit është mbajtur niveli më i lartë i alarmit.

Shërbimet meteorologjike zvicerane ndërkohë kanë ulur nivelin e alarmit për liqenin e Bienit, pasi ujërat kanë rënë 2 centimetra gjatë natës. Mbrëmë ka pasur një stuhi të shoqëruar me föhn, çka ka bërë që kolona e vogël e mërkurit të shënojë temperatura "tropikale" - mbi 20 gradë - sipas SRF Meteo, Meteo Group e MeteoNews. Shpejtësitë e erës 111 km/h janë regjistruar në Bilten (Graubynden) e 100 km/h në Innertkirchen (BE), ndërsa termometri ka shenuar 24 gradë në Delémont (Jura) e Altenrhein (Sant GALEN) e 20 gradë në Apencel.

Trenat e linjave të largëta nuk qarkullojnë më nga ora 08.55 në drejtimin Lozanë-Vevej (Vo) e ata rajonalë në drejtimin Lozanë-Lutri (Vo) për shkak të dëmitimeve në hekurudhë nga moti./ATS

WWW.VOAL-ONLINE.CH


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
CVP - ZVICRA TË MARRË PJESË NË OPERACIONIN E SHPËTIMIT TË EMIGRANTËVE NË MESDHÉ (05.04.2015)
XHERDAN SHAQIRI NË REKLAMEN E RE TË VOLKSWAGENIT (05.04.2015)
ATP - FEDERER FITON TURNEUN E STAMBOLLIT (05.03.2015)
LIDHJET HEKURUDHORE MES ROMANDISË DHE ZVICRËS GJERMANE - GJITHNJË E MË TË VËSHTIRA (05.03.2015)
PLEQTË NË TIMON SHKAKTOJNË MË SË SHUMTI AKSIDENTE NË ZVICËR (05.03.2015)
SOCIALISTËT NË SHENJESTER TË LIBERALËVE RADIKALËKëta të fundit duan të jenë forcë e dytë politike në zgjedhjet e ardhshme federale zvicerane (04.25.2015)
HOLLAND NË BERNË - PËR NJË FAQE TË RE NË MARRËDHËNIET FRANCË-ZVICËRËshtë vizita e parë zyrtare e një presidenti francez në Konfederatë nga vitit 1988 (04.15.2015)
SHPËTOI JETËN E NJË GRUAJE - SHQIPTARI TASHMË HERO I MEDIAVE ZVICERANE (04.14.2015)
SHQIPJA - SIMBIOZË E KULTURËS SHQIPTARE NË ZVICËRNga JONUZ FETAHU (04.14.2015)
AFRIMI ME CVP IU JEP SHQIPTARËVE TË ZVICRËS SHANSIN TË ZGJIDHEN NË PARLAMENTIN E KONFEDERATËS HELVETIKE Nga MARK BAFTIAJ (04.13.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]