E Djelë, 03.03.2024, 12:46pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
'FURIOUS 7' I TEJKALON TË GJITHA PARASHIKIMET

E Djelë, 04.05.2015, 06:19pm (GMT+1)


Aktori Paul Walker - Skenë nga filmi 'Fast & Furious'


Filmi i fundit nga seria e "Fast and Furious" ka arritur në krye të filmave më të shikuar në kinematë amerikane dhe kanadeze duke fituar hiq më pak se 143.6 milionë dollarë qysh në fundjavën e parë të shfaqjes.

Ky është debutimi më i mirë i ndonjë filmi në muajin prill, duke tejkaluar "Captain America: The Winter Soldier" i cili kishte debutuar me 95 milionë dollarë fitime.

Me këto të ardhura, "Furios 7" zë vendin e nëntë nga top 10-shja e filmave me premierat më të suksesshme në histori.

Interesimi i madh është shtuar edhe me dëshirën të shohin aktorin Paul Walker në rolin e tij të fundit.

Walker, një nga protagonistët e "˜Furious 7' vdqi në vitin 2013 në një aksident me veturë në moshën 40 vjeçare, derisa filmi nuk ishte përfunduar.

Fitimet prej mbi 143 milionë është shuma e fituar vetëm në Amerikën veriore, derisa ende nuk janë publikuar të dhënat e fitimeve nga kinematë e shteteve të tjera.

Filmi momentalisht është duke u shfaqur në 10 500 kinema në 63 territore të botës. rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FILMI 'MERCHANTS OF DOUBT' - ME TEMËN E NGROHJES GLOBALE (04.05.2015)
VIN DIESEL PËRJETËSOHET NË HOLLYWOOD (04.05.2015)
CHRIS MARTIN DHE RIHANNA E PËRKRAHIN KOMPANINË E JAY Z (03.31.2015)
PAS GJASHTË VJETËSH MERR FUND SERIALI 'DOWNTON ABBEY' (03.29.2015)
TAYLOR SWIFT DHE CALVIN HARRIS - ÇIFTI I RI I HOLLYWOODIT (03.28.2015)
New York Times - Nga ANGELINA JOLIE PITT: DITARI I NJË NDËRHYRJE KIRURGJIKALE (03.24.2015)
SOPRANOJA BRIGHTMAN DO TË MBAJË KONCERT NGA HAPËSIRA (03.11.2015)
'NEW YORK RAIN' - KËNGË E RE NGA RITA ORA (03.10.2015)
AMERICAN SNIPER - FILMI MË FITIMPRURËS I VITIT 2014 (03.09.2015)
'THE LETTERS' - FILM PËR JETËN DHE LETRAT SEKRETE TË NËNË TEREZËS (03.09.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]