E Djelë, 03.03.2024, 01:41pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
VIN DIESEL PËRJETËSOHET NË HOLLYWOOD

E Djelë, 04.05.2015, 05:59pm (GMT+1)


Aktori me famë botërore, Vin Diesel, ka vendosur shenjat e duarve dhe shputave të këmbëve në çimento para "˜Chinese Theater' duke e shënuar kështu emrin e tij në historinë e Hollywoodit.

Ceremonia është mbajtur derisa tashmë ka filluar të shfaqet nëpër kinema filmi i tij i fundit, "˜Furious 7'.

Filmi është pjesa e shtatë e serisë me sukses global "Fast and Furious", që i dha atij famë botërore si yll i filmave aksion.

Ky është edhe filmi i parë që ka nisur të shfaqet nëpër kinema pas vdekjes së një prej miqve dhe bashk-aktorëve në këtë seri, Paul Walker, i cili vdiq në një aksident komunikacioni në vitin 2013, pak para se "˜Furious 7', të përfundonte xhirimet.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
CHRIS MARTIN DHE RIHANNA E PËRKRAHIN KOMPANINË E JAY Z (03.31.2015)
PAS GJASHTË VJETËSH MERR FUND SERIALI 'DOWNTON ABBEY' (03.29.2015)
TAYLOR SWIFT DHE CALVIN HARRIS - ÇIFTI I RI I HOLLYWOODIT (03.28.2015)
New York Times - Nga ANGELINA JOLIE PITT: DITARI I NJË NDËRHYRJE KIRURGJIKALE (03.24.2015)
SOPRANOJA BRIGHTMAN DO TË MBAJË KONCERT NGA HAPËSIRA (03.11.2015)
'NEW YORK RAIN' - KËNGË E RE NGA RITA ORA (03.10.2015)
AMERICAN SNIPER - FILMI MË FITIMPRURËS I VITIT 2014 (03.09.2015)
'THE LETTERS' - FILM PËR JETËN DHE LETRAT SEKRETE TË NËNË TEREZËS (03.09.2015)
U RRËZUA ME NJË AVION TË VOGËL - HARRISON FORD NË GJENDJE KRITIKE (03.06.2015)
SERIALI 'EMPIRE' ME REKORDE TË REJA FITMIPRURËSE (03.05.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 
VOAL
[Shko lart]