E Djelë, 06.23.2024, 03:39pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
'ROLLING STONE' KËRKON NDJESË PËR ARTIKULLIN MBI DHUNIMET

E Hënë, 04.06.2015, 03:07pm (GMT+1)


Ilustrim, foto nga arkivi


Revista Rolling Stone ka kërkuar falje dhe ka tërhequr një shkrim të sajin mbi dhunimet në një kampus universitar në Shtetet e Bashkuara, pas një shqyrtimi të pavarur mbi pretendimet e theksuara në artikull.

Redaktori përgjegjës, Will Dana, u ka kërkuar ndjesë lexuesve dhe "të gjithë atyre që janë dëmtuar nga artikulli në fjalë".

Artikulli, i publikuar në nëntor të vitit 2014, përshkruante dhunime në grup në një universitet të Virxhinias në SHBA, me pretendimin se kanë ndodhur në vitin 2012.

Hetimet e autoriteteve të rendit prej 4 muajsh nuk kanë gjetur dëshmi mbi këtë incident. Megjithatë, shefi i policisë, Timothy Longo, tha se kjo nuk do të thotë se diçka e tmerrshme nuk i ka ndodhur studentes Jackie, e cila ka shfrytëzuar këtë pseudonim për të denoncuar rastin.

Në raportin e Universitetit të Gazetarisë në Kolumbia, i kontraktuar nga Rolling Stone, artikulli cilësohet si "dështim gazetaresk".

I shkruar nga gazetarja Sabrina Erdely, artikulli prej 9 mijë fjalësh, me titullin "Një dhunim në kampus", bazohej vetëm në një burim informacioni - në studenten Jackie. rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
'FURIOUS 7' I TEJKALON TË GJITHA PARASHIKIMET (04.05.2015)
FILMI 'MERCHANTS OF DOUBT' - ME TEMËN E NGROHJES GLOBALE (04.05.2015)
VIN DIESEL PËRJETËSOHET NË HOLLYWOOD (04.05.2015)
CHRIS MARTIN DHE RIHANNA E PËRKRAHIN KOMPANINË E JAY Z (03.31.2015)
PAS GJASHTË VJETËSH MERR FUND SERIALI 'DOWNTON ABBEY' (03.29.2015)
TAYLOR SWIFT DHE CALVIN HARRIS - ÇIFTI I RI I HOLLYWOODIT (03.28.2015)
New York Times - Nga ANGELINA JOLIE PITT: DITARI I NJË NDËRHYRJE KIRURGJIKALE (03.24.2015)
SOPRANOJA BRIGHTMAN DO TË MBAJË KONCERT NGA HAPËSIRA (03.11.2015)
'NEW YORK RAIN' - KËNGË E RE NGA RITA ORA (03.10.2015)
AMERICAN SNIPER - FILMI MË FITIMPRURËS I VITIT 2014 (03.09.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]