E Enjte, 07.18.2024, 01:18pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
KOALICIONI LDK-AAK-NISMA I INTERESUAR PËR QEVERI STABËL - ME VETËVENDOSJEN

E Premte, 08.08.2014, 07:01am (GMT+1)Blloku trepalësh LDK-AAK-Nisma shpreson ende që ta përfshijë Lëvizjen Vetëvendosje në Qeveri, me pretendimin për ta drejtuar vendin në mandatin e ardhshëm, edhe pse disa tentativa për marrëveshje kanë dështuar.

Nënkryetari i AAK-së, Ahmet Isufi, thotë se është dëshirë e koalicionit paszgjedhor që të ketë përafrim të qëndrimeve, me qëllim të formimit të një Qeverie stabël.

Duke folur për Politiko.net, Isufi pohon se janë të hapur që pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese të vazhdojnë bisedimet me Vetëvendosjen.

"Ne do të jemi në kontakt me Vetëvendosjen dhe do të shohim pas vendimit të Gjykatës se cilët do të jenë hapat e mëtutjeshëm. Dëshira jonë është që të përafrohen qëndrimet, në mënyrë që të kemi një Qeveri stabël, e cila garanton funksionim normal të shtetit", tha Isufi.

Lëvizja Vetëvendosje ia ka bërë të qartë Bllokut Opozitar se nuk do të pranojë të hyjë në Qeveri nëse nuk e lejojnë që ta udhëheqë Dialogun vetë. Sekretari i Përgjithshëm i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, ka thënë se nga pesë kriteret që ka vënë kjo Lëvizje, ka mbetur vetëm edhe çështja e Dialogut që të pranohet nga Koalicioni LDK-AAK-Nisma.

Sipas tij, nuk ka ndonjë arsye që ky kusht të mos pranohet.

I pyetur nëse Blloku do të pranojë që Dialogu të drejtohet nga Vetëvendosje, Ahmet Isufi nuk ka dashur të përgjigjet konkretisht, por ka thënë se dëshirojnë që të ketë një gjithëpërfshirje të spektrit politik, LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosje, në mënyrë që vendi të ketë qëndrueshmëri dhe një funksionim normal.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VV DHE AAK MENDOJNË SE VENDIMET E QEVERISË NË LARGIM JANË ANTIKUSHTETUESE (08.07.2014)
Protesta për dorëheqjen e guvernatorit FullaniZËRI I AMERIKËS - NË KËSHILLIN MBIKQYRËS NUK U PROPOZUA SHKARKIMI I FULLANIT (08.07.2014)
MARIAN GJERMENI, BURRI I MINISTRES EGLANTINA GJERMENI, ËSHTË DREJTORI KRYESOR I OPERACIONEVE FINANCIARE NË BSH (08.07.2014)
NË TIRANË KA FILLUAR PROTESTA E PARALAJMËRUAR PËR LARGIMIN E FULLANIT NGA BANKA E SHQIPËRISË DHE VËNIEN E TIJ PARA DREJTËSISËKa filluar në orën 14 dhe vazhdon deri në orën 20 (08.07.2014)
AKSIDENTOHET NË GJERMANI FUTBOLLISTI I PËRFAQËSUESES SË KOSOVËS ILIR AZEMI (08.07.2014)
GAZMEND TURDIU - NUK E NEGOCIOVA 'KUFIRIN DETAR' SHKRESA E MINISTRISË SË JASHTME DËSHMON - ISHTE NEGOCIATOR (08.07.2014)
VAZHDON SLLAVIZIMI I SHKUPIT ME PËRMENDORE TË REJA (08.07.2014)
IVANOV - VETËM BDI NUK I PËRFAQËSON SHQIPTARËT NË MAQEDONI (08.07.2014)
U MBLODH KËSHILLI MBIKQYRËS I BANKËS SË SHQIPËRISË - GJATË MBLEDHJES NUK U PROPOZUA SHKARKIMI I FULLANIT (08.07.2014)
EKSPERTËT - VENDIMI NË FAVOR TË PDK-së KRIJON NGËRÇ INSTITUCIONAL (08.07.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]