E Enjte, 07.18.2024, 11:27am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
SPORT
 
ADNAN JANUZAJ NË BOTËROR - DHE NË HISTORINË E MANCHESTER UNITED

E Premte, 06.27.2014, 07:22am (GMT+1)


Me debutimin e tij ndaj Koresë së Jugut, Adnan Januzaj u bë lojtari i dytë më i ri në histori të Manchester Unitedit që luan në një Kampionat Botëror.

Mesfushori kosovar, Adnan Januzaj, megjithatë la gjurmë me debutimin e tij me Përfaqësuesen e Belgjikës.

Adnani tani është lojtari i dytë më i ri i gjigantit anglez, Manchester United, që luan në një Kupë të Botës.

Rekordin për paraqitjen në moshën më të re e mban Norman Whiteside. Ky i fundit debutoi si 17-vjeÒ«ar me Irlandën e Veriut në Botërorin e vitit 1982 në Spanjë.

Ndryshe, Januzaj është 19-vjeÒ«ar.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FIFA DËNON SUAREZIN ME NËNTË NDESHJE (06.27.2014)
ADNAN JANUZAJ SHPRESON NË DEBUTIMIN E ËNDRRAVE NË BOTËROR (06.26.2014)
EDHE ZVICRA, FRANCA, NIGERIA NË 16-she (06.26.2014)
FIFA - PROCEDURË KUNDËR SUAREZIT, AI THOTË SE ISHTE INCIDENT NORMAL (06.25.2014)
GREQIA KALON NË TURIN E DYTË, KOLUMBIA ELEMINON JAPONINË (06.25.2014)
URUGUAJI DHE KOSTA RIKA ELEMINOJNË ITALINË DHE ANGLINË (06.24.2014)
SUAREZ PËRSËRI KAFSHON? (06.24.2014)
BOSHNJAKËT FAJËSOJNË ARBITRIN PËR HUMBJEN (06.24.2014)
BOTËRORI  2014 - PËRFUNDUAN NDESHJET NË GRUPIN BHolanda e para, Kili i dyti, pastaj Spanja e Australia (06.23.2014)
GERRARD ENDE S'KA VENDOSUR PËR TË ARDHMEN (06.23.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 

 
VOAL
[Shko lart]