E Hënë, 05.27.2024, 07:49pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
SHQIPTARI QË E HUMBI JETËN NË PUNË NË ZVICËR ËSHTË BESLIM SYLA NGA BERJAHA E GJAKOVËS

E Martë, 05.05.2015, 07:46pm (GMT+1)


Personi që ka humbur jetën në aksidentin e punës, të ndodhur të premten në Lucernë, është Beslim Syla nga fshati Berjah i Gjakovës. I ndjeri po punonte pa dokumente në Zvicër.

Beslim Syla nga Gjakova humbi jetën pasditen e të premtes, në një aksident pune në Lucern.  Një shok i tij, Bekimi nga Biel Biene ka thënë për albinfo.ch se Beslimi ka qenë punëtor dhe ka punuar vazhmisht për të siguruar ekzistencën e familjes në Kosovë.

Beslimi ka tri vjet që punon pa dokumente në Zvicër. Ai pësoi lëndime të rënda në kantierin e ndërtimit në qytetin e Lucernës dhe ka ndërruar jetë pastaj në vendin e ngjarjes, njofton policia.

Sipas njohurive të para, mbi të ndjerin ka rënë materiali i skeles nga kamioni pirunier që e bartte materialin në fjalë. Dhe kjo ka qenë fatale për 33 vjeçarin.

Albinfo mësoi se bashkë me Beslimin u aksidentua edhe një punëtor tjetër shqiptar, i cili pësoi lëndime të lehta ndërsa italiani u arrestua ngase nuk kishte leje të vozitjes për kamionin pirunier.

Beslim Syla ka lënë pas 3 fëmijë, një vajzë dhe dy djem. 3 vjet e gjysmë i ndjeri nuk kishte mundur ta vizitonte familjen në Kosovë për shkak të dokumenteve.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PRANË GJYKATËS PENALE FEDERALE TË ZVICRËS TË KETË EDHE NJË GJYKATË APELI (05.05.2015)
BIE NIVELI I ALARMIT, POR NUK BIE NIVELI I LUMENJVE ZVICERANË (05.05.2015)
CVP - ZVICRA TË MARRË PJESË NË OPERACIONIN E SHPËTIMIT TË EMIGRANTËVE NË MESDHÉ (05.04.2015)
XHERDAN SHAQIRI NË REKLAMEN E RE TË VOLKSWAGENIT (05.04.2015)
ATP - FEDERER FITON TURNEUN E STAMBOLLIT (05.03.2015)
LIDHJET HEKURUDHORE MES ROMANDISË DHE ZVICRËS GJERMANE - GJITHNJË E MË TË VËSHTIRA (05.03.2015)
PLEQTË NË TIMON SHKAKTOJNË MË SË SHUMTI AKSIDENTE NË ZVICËR (05.03.2015)
SOCIALISTËT NË SHENJESTER TË LIBERALËVE RADIKALËKëta të fundit duan të jenë forcë e dytë politike në zgjedhjet e ardhshme federale zvicerane (04.25.2015)
HOLLAND NË BERNË - PËR NJË FAQE TË RE NË MARRËDHËNIET FRANCË-ZVICËRËshtë vizita e parë zyrtare e një presidenti francez në Konfederatë nga vitit 1988 (04.15.2015)
SHPËTOI JETËN E NJË GRUAJE - SHQIPTARI TASHMË HERO I MEDIAVE ZVICERANE (04.14.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]