E Hënë, 05.27.2024, 08:33pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
KIM KARDASHIAN ARRITI NË ARMENI

E Enjte, 04.09.2015, 03:16pm (GMT+1)


Kim Kardashian në Jerevan të Armenisë.Ylli televiziv amerikan, Kim Kardashian, dhe familja e saj kanë arritur në Jerevan për të shënuar 100-vjetorin e masakrës së armenëve në Perandorinë Osmane.

Dhjetëra njerëz dhe gazetarë kanë takuar takuar Kardashianin, e cila shoqërohej nga burri i saj, Kanye West, vajza dhe motra.

Familja Kardashian do të qëndrojë tetë ditë në Armeni.

Paraardhësit e Kardashianit kanë emigruar në Shtetet e Bashkuara në fund të shekullit 19.

Aja ka promovuar në mënyrë aktive njohjen si gjenocid të vrasjeve të armenëve gjatë Luftës së Parë Botërore, por Turqia e kundërshton këtë term.

Ceremonia kryesore në përkujtim të 1.5 milion armenëve të vrarë do të mbahet më 24 prill. rel

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
MADONNA - ME KANYE WEST, SI NJË LUFTË ME DEMA (04.08.2015)
'ROLLING STONE' KËRKON NDJESË PËR ARTIKULLIN MBI DHUNIMET (04.06.2015)
'FURIOUS 7' I TEJKALON TË GJITHA PARASHIKIMET (04.05.2015)
FILMI 'MERCHANTS OF DOUBT' - ME TEMËN E NGROHJES GLOBALE (04.05.2015)
VIN DIESEL PËRJETËSOHET NË HOLLYWOOD (04.05.2015)
CHRIS MARTIN DHE RIHANNA E PËRKRAHIN KOMPANINË E JAY Z (03.31.2015)
PAS GJASHTË VJETËSH MERR FUND SERIALI 'DOWNTON ABBEY' (03.29.2015)
TAYLOR SWIFT DHE CALVIN HARRIS - ÇIFTI I RI I HOLLYWOODIT (03.28.2015)
New York Times - Nga ANGELINA JOLIE PITT: DITARI I NJË NDËRHYRJE KIRURGJIKALE (03.24.2015)
SOPRANOJA BRIGHTMAN DO TË MBAJË KONCERT NGA HAPËSIRA (03.11.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 

 
VOAL
[Shko lart]