E Mërkurë, 06.12.2024, 03:43pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
HOLLYWOOD
 
ISABELLA ROSSELLINI - KRYETARE E JURISË SPECIALE TË KANËS

E Hënë, 04.13.2015, 08:14am (GMT+1)


Aktorja dhe regjisorja italo-amerikane Isabella Rossellini është përzgjedhur kryetare e jurisë "Un Certain Regard", që shërben si një forum alternativ për filmat e konkurrencës kryesore të festivalit të Kanës.

E bija e regjisorit Roberto Rossellini dhe aktores Ingrid Bergman, së pari u bë e njohur në filmin e David Lynch, "Blue Velvet", në vitin 1986. Tani 62 vjeçare, aktorja do të udhëheqë jurinë duke shpërblyer filmat në muajin e ardhshëm.

"Isabella Rossellini do të japë çmimin "˜Un Certain Regard' dhe do të takojë fituesit të shtunën, më 23 maj, para ceremonisë mbyllëse", thuhet në faqen e festivalit të Kanës.

Çmimin "Un Certain Regard" zakonisht e marrin regjisorët më të rinj, siç ishte regjisori hungarez Kornel Mundruczo vitin e kaluar me filmin "White God". Javën e ardhshme del programi i plotë i festivalit të Kanës, i cili nis më 13 maj.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TRANSMETOHET THIRRJA DRAMATIKE E BULLOCKUT NË POLICI (04.10.2015)
POLONI - SHTYHET PROCESI PËR EKSTRADIMIN E POLANSKIT (04.10.2015)
KIM KARDASHIAN ARRITI NË ARMENI (04.09.2015)
MADONNA - ME KANYE WEST, SI NJË LUFTË ME DEMA (04.08.2015)
'ROLLING STONE' KËRKON NDJESË PËR ARTIKULLIN MBI DHUNIMET (04.06.2015)
'FURIOUS 7' I TEJKALON TË GJITHA PARASHIKIMET (04.05.2015)
FILMI 'MERCHANTS OF DOUBT' - ME TEMËN E NGROHJES GLOBALE (04.05.2015)
VIN DIESEL PËRJETËSOHET NË HOLLYWOOD (04.05.2015)
CHRIS MARTIN DHE RIHANNA E PËRKRAHIN KOMPANINË E JAY Z (03.31.2015)
PAS GJASHTË VJETËSH MERR FUND SERIALI 'DOWNTON ABBEY' (03.29.2015) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]