E Shtunë, 06.22.2024, 07:44pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
SPARTAK NGJELA - NË GRABITJEN E BANKËS KANË DORË 3 KRYEMINISTRA

E Premte, 08.08.2014, 01:50pm (GMT+1)


TIRANE - Një fakt tronditës dhe shumë domethënës publikon Avokat Spartak Ngjela lidhur me skandalin e fundit, atë të grabitjes në Bankën e Shqipërisë: Në bankë janë grabitur 713 milion lekë nga 750 milion lekë që është kapitali i bankës! Duhet të dini një fakt i cili ende nuk është bërë publik, se vjedhja e 713 milion lekëve nuk është një gjë e thjeshtë, sepse ka karakter të theksuar juridik. A e dini se sa është fondi themelues i Bankës së Shqipërisë? 750 milion lekë, aq është kapitali i bankës. Ç'janë këto birbo apo gangsterë që 713 milion lekë të Bankës së Shqipërisë u duken diçka e vogël. Pyetja që duhet ngritur në këtë rast është kjo: Si ka mundësi që një referent i thjeshtë i bankës së Shqipërisë të ketë mundësi të vjedhë fondin themelues të bankës? Askush nuk e beson këtë, vetëm naivët dhe jo profesionistët' pohon Avokat Ngjela në intervistën e dhënë ekskluzivisht për gazetën "˜Telegraf'.

Ashtu si të gjitha pikat e kthesës apo ngjarjet e rënda që kanë ndodhur në këto 24 vitet e fundit, Ngjela, një ndër politikanët e paktë me reputacion të besueshëm në vend, edhe për këtë ngjarje, vë gishtin mbi plagë' dhe shton se 'Në atë bankë janë fshehur abuzimet e tre kryeministrave të fundit të Shqipërisë, për të mos thënë dhe arsye të tjera që janë sekondare', shprehet Ngjela në një intervistë për gazetën "˜Telegraf'.

"Por shqiptarët e kanë kuptuar dhe e ndjejnë, pikërisht pse Guvernatori i Bankës nuk jep dorëheqjen. Kush nuk e dëshiron dorëheqjne e Guvernatorit të Bankës. Tre kryeministrat e fundit. Po kryeministri i ri? Pardje qeveria shqiptare ka bërë një hap, por ju me të drejtë mund të pyesni, po kryeministri aktual, është dhe ky në hallin e tre parardhësve të tij në lidhje me Guvernatorin? Nuk besoj, se koha është e shkurtër, që nga shtatori i vitit 2013 e deri më sot, vështirë se mund të kemi ndonjë lidhje (koneksion) midis Guvernatorit dhe kryeministrit, por prekja që i bëri qeveria shqiptaren kësaj çështje të jep të kuptuar, se nuk është në pellgun e tre kryeministrave të tjerë".
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
PO MBLIDHEN FIRMA PËR SHKARKIMIN E FULLANIT - QYTETARËT FIRMOSIN PETICIONIN DREJTUAR KUVENDIT! (08.08.2014)
SOT PETICION PARA PARLAMENTIT PËR SHKARKIMIN E 'DON FULLHANIT' - EJANI DHE NËNSHKRUAJENI (08.08.2014)
VAZHDOJNË PROTESTAT KUNDËR RASTIT 'MONSTRA' (08.08.2014)
S'DIHET KUSH DO TA PËRFAQËSOJË KOSOVËN NË KËSHILLIN E SIGURIMIT (08.08.2014)
USHTARËT GREKË KËNDOJNË - MALEVE PA BUKË, DO PIJMË GJAK SHQIPTAR E TURK (08.08.2014)
RIFILLOJNË GËRMIMET NË RASHKË (08.08.2014)
PËRPJEKJET INTEGRUESE NË VERI TË MITROVICËS (08.08.2014)
KATHIMERINI - HETIMET PËR PAKTIN DETAR TENDOSIN MARRËDHËNIET SHQIPËRI-GREQI (08.08.2014)
KOALICIONI LDK-AAK-NISMA I INTERESUAR PËR QEVERI STABËL - ME VETËVENDOSJEN (08.08.2014)
VV DHE AAK MENDOJNË SE VENDIMET E QEVERISË NË LARGIM JANË ANTIKUSHTETUESE (08.07.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]