E Martë, 04.23.2024, 02:27am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
OPINONE-EDITORIALE
 
PINJOLLI I NJË FAMILJEJE REFUGJATËSHPËR PRESIDENT TË SHTETEVE TË BASHKUARA?
Nga FRANK SHKRELI

E Mërkurë, 04.22.2015, 04:06pm
 Javën që kaloi, Senatori i Partisë Republikane nga shteti Florida dhe bir i një familjeje emigrantësh të

NJË QËNDRIM PARADOKSAL I MINISTRIT BUSHATI NDAJ NJË DIPLOMATI TË KARRIERËS
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Mërkurë, 04.22.2015, 03:56pm
Në disa faqe interneti të datës 15 prill 2015, ishte botuar një material me titull “Letër e hapur e ish


Debat
A DI ZOTI SHQIP?
Nga GANI MEHMETAJ

E Mërkurë, 04.22.2015, 03:28pm
Hoxhallarët, Bashkësia Islame e Kosovës, me bashkësitë simotra në Shqipëri, Maqedoni e Kosovën Lindore


70 vjetori i gjyqit special
KOLABOACIONIST APO PATRIOT...?
Nga RESHAT KRIPA

E Mërkurë, 04.22.2015, 03:21pm
Në 70 vjetorin e gjyqit special natyrshëm  të lind pyetja: Çfarë kanë qenë personazhet që aktivizoheshin nëKOL BIB MIRAKAJ: VETVRASJA E NJË KOMBI
Nga FRANK SHKRELI

E Enjte, 04.16.2015, 06:23am
 Kohët e fundit më ra në dorë libri me titull, "Vetvrasja e një Kombi", me autor Kol Bib Mirakaj, njëri prej'ATA TË CILËT U MOHOJNË LIRINË TË TJERËVE, NUK E MERITOJNË AS PËR VETEN'
ABRAHAM LINKOLNI - ME RASTIN E 150 VJETORIT TË VRASJES
Nga FRANK SHKRELI

E Martë, 04.14.2015, 09:42pm
Abraham Linkolni u zgjodh presidenti i 16-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 1861 dhe dy vjet më vonë


Ribotim
AGIM RAMADANI - POEMË E PAMBARUAR E SAGËS SHQIPTARE
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Shtunë, 04.11.2015, 07:21am
„Agim Ramadani ishte një burrë i shquar, ushtarak, poet e artist që me mish e me shpirt veproi për KosovënJU TREGOJ PËR TIM ATË, POETIN VEHBI SKËNDERI – ECCE HOMO ISHTE IM ATË â€“
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Hënë, 04.06.2015, 11:28am
Ishte një mbrëmje e bukur qershori. 12 qershor 2011. Nga ato më të bukurat e vitit, kur stina e verës është nëÇFARË PATRIOTIZMI PO KULTIVOJMË
Nga LUMIR ABDIXHIKU

E Hënë, 04.06.2015, 09:43am
Debat
A DI ZOTI SHQIP?
Nga GANI MEHMETAJ

E Mërkurë, 04.22.2015, 03:28pm
Hoxhallarët, Bashkësia Islame e Kosovës, me bashkësitë simotra në Shqipëri, Maqedoni e Kosovën Lindore

70 vjetori i gjyqit special
KOLABOACIONIST APO PATRIOT...?
Nga RESHAT KRIPA

E Mërkurë, 04.22.2015, 03:21pm
Në 70 vjetorin e gjyqit special natyrshëm  të lind pyetja: Çfarë kanë qenë personazhet që aktivizoheshin në


KOL BIB MIRAKAJ: VETVRASJA E NJË KOMBI
Nga FRANK SHKRELI

E Enjte, 04.16.2015, 06:23am
 Kohët e fundit më ra në dorë libri me titull, "Vetvrasja e një Kombi", me autor Kol Bib Mirakaj, njëri prej


"FOL SHQIP, SE JE SHQIPTAR!"
(Mos u mërzit, miku im Albert Zholi)
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Mërkurë, 04.15.2015, 05:26pm
Në faqen e internetit “KosovariMedia” të datës 20 mars 2015, lexova një shkrim të shkurtër të gazetarit dhe

'ATA TË CILËT U MOHOJNË LIRINË TË TJERËVE, NUK E MERITOJNË AS PËR VETEN'
ABRAHAM LINKOLNI - ME RASTIN E 150 VJETORIT TË VRASJES
Nga FRANK SHKRELI

E Martë, 04.14.2015, 09:42pm
Abraham Linkolni u zgjodh presidenti i 16-të i Shteteve të Bashkuara në vitin 1861 dhe dy vjet më vonë

Ribotim
AGIM RAMADANI - POEMË E PAMBARUAR E SAGËS SHQIPTARE
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Shtunë, 04.11.2015, 07:21am
„Agim Ramadani ishte një burrë i shquar, ushtarak, poet e artist që me mish e me shpirt veproi për Kosovën

NGA HISTORIA E KOMUNITETIT SHQIPTARO-AMERIKAN
45-VJETORI I INAUGURIMIT TË KISHËS SË PARË KATOLIKE SHQIPTARE NË PERËNDIM
Nga FRANK SHKRELI*       

E Premte, 04.10.2015, 06:51am
Ishte 12 prilli i vitit 1970, dita kur u hap zyrtarisht Kisha dhe Qëndra Katolike Shqiptare në Shtetet e


DEKRIMINALIZIMI YNË I RREZIKUAR
Nga SULEJMAN GJANA, Kryetar i PLL

E Mërkurë, 04.08.2015, 03:37pm
Aktorët dhe faktorët politikë që ndihen bartës të frymës kombëtariste dhe që në epiqendër të filozofisë së


  » PSE E VRANË BORIS NJEMCOVIN?!Nga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » FejtonHIPOKRITI I KOHËS SONËNga RESHAT KRIPA
  » JU TREGOJ PËR TIM ATË, POETIN VEHBI SKËNDERI – ECCE HOMO ISHTE IM ATË â€“ Nga ELIDA BUÇPAPAJ
  » ÇFARË PATRIOTIZMI PO KULTIVOJMËNga LUMIR ABDIXHIKU
  » TOM DOSHI - HERO APO VIKTIMËNga ELIDA BUÇPAPAJ
  » PARLAMENTI I SHQIPËRISË SOT DHE DJENga ROMEO GURAKUQI
  » RICIKLIMI I POLITIKËS SË MBETURNga PËRPARIM KABO
  » In MemoriamNJERIU I MIRË YLLI VEJSIUNga ANDON DEDE, Nju Jork
  » Barometri diplomatikKOSOVA PA USHTRI, SHTET I PAPËRFUNDUAR!Nga Prof. MEHDI HYSENI
  »  AQ NEVOJITET, VULLNET POLITIK DHE BASHKËPUNIM I TË GJITHËVEPër të gjetur varret masive të personave të zhdukur nga regjimi komunist shqiptar gjatë periudhës 1944-1990Nga FRANK SHKRELI 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
::| Hot News
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
ARVIZU - PRESIM QË DREJTËSIA SHQIPTARE TË DËNOJË TRAFIKANTËT E NJERËZVE
NATO NUK MUND TË NDIHMOJË NË KRIJIMIN E USHTRISË NË KOSOVË
GJERMANIA, FRANCA, BRITANIA E MADHE, HOLLANDA DHE DANIMARKA KUNDËR STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT PËR SHQIPËRINË
THAÇI PARALAJMËRON ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT GJATË JAVËS SË ARDHSHME
MISIONI MISHELËNga MICHELLE OBAMA, Newsweek
BABAI E NJEH MË MIRËNga THOMAS L. FRIEDMAN, New York Times
NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

 
VOAL
[Shko lart]