E Djelë, 06.23.2024, 03:56pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
OPINONE-EDITORIALE
 
JAMES JEFFREY - GJENDJA NË LINDJEN E MESME ABSOLUTISHT JASHTË KONTROLLIT
Nga FRANK SHKRELI

E Martë, 03.31.2015, 07:10pm
 Kështu e cilësoi gjendjen e krijuar kohët e fundit në Lindjen e Mesme ish ambasadori i Shteteve të


PARLAMENTI SHQIPTAR SOT DHE DJE
Nga ROMEO GURAKUQI

E Hënë, 03.30.2015, 02:59pm
Me 27 mars 2015, në zyrat e Parlamentit të Shqipërisë, drejtuesi aktual i këtij institucioni, në ditën më të

SARANDA, ATRAKSION APO REFUZIM
Nga PËRPARIM KABO

E Djelë, 03.29.2015, 10:25am
E kujt është Saranda? Kjo është më shumë se një pyetje, është një ese e hapur sa reale jetësore aq edhe


TOM DOSHI HERO APO VIKTIMË
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Shtunë, 03.28.2015, 10:28am
Disa muaj më parë tek RAI UNO Roberto Benigni analizoi «Dhjetë komandamentet», që njihen si Dekalogu

PRESIDENTI BUJAR NISHANI VIZITOI SHQIPTARËT NË MAL TË ZI
"Zoti President, Malësia don Komunë".
Nga FRANK SHKRELI

E Premte, 03.27.2015, 08:37am
Në fillim të kësaj jave, Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani zhvilloi një vizitë shtetërore në

RASTI DOSHI - KUPOLA SHTRËNGON RADHËT, POPULLI SHTRËNGON SHPIRTIN
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Enjte, 03.26.2015, 12:58pm
Pamë në Këshillin e Mandateve se si opozita bashkoi votën e saj me shumicën sunduese, ndonëse kjo e fundit


Blog
QYTETARË, KUPOLA MAFIOZE PO MERR NËN KONTROLL ÇDO GJË NË VENDIN TONË!
Nga ROMEO GURAKUQI

E Enjte, 03.26.2015, 08:06am
Socialiste, demokrate, Gege dhe Toske, qytetare shqiptare pa dallim bindjesh politike dhe preardhjeje

SHQETËSIMET E KONGRESIT AMERIKAN MBI LIRINË E MEDIAS NË TURQI
Nga FRANK SHKRELI

E Martë, 03.24.2015, 08:14pm
 Zyra e Senatorit demokrat të shtetit të New Yorkut, Charles E. Schumer njoftoi javën që kaloi se ai dhe mbi

JA KUSH ËSHTË JANULLATOSI DHE VANGJEL DULE
Përsëri sa për kujtesë shqiptarëve atdhetarë, në mbarë trojet etnike dhe në diasporë
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Djelë, 03.22.2015, 08:08pm
Më 16 gusht të vitit 2014, kur hapa kompjuterin, gjeta të botuar në faqen e internetit materialin e mëposhtëm:

22 MARSI DITA E PËRMBYSJES TË DIKTATURËS NUK ËSHTË NË KALENDARIN E FESTAVE ZYRTARE KOMBËTARE
Nga ELIDA BUÇPAPAJ
( Ribotim - e botuar më 22 Mars 2014)

E Djelë, 03.22.2015, 09:53am
 22 Marsi sivjet në Shqipëri u festua me një shurdh-memecëri të plotë. Në kalendarin zyrtar kjo datë nuk

  » DEKLARATAT KËRCËNUESE NGA TIRANA ZYRTARE TË PAPËRGJEGJËSHME - LAMTUMIRË BE - ALO PUTIN, ERDOGAN, AJATOLLAH, XI JINPING????? - ( Në vigjilje të takimit të radhës BE-Shqipëri të martën në Tiranë) - Nga FRANK SHKRELI
  » SA PËR KUJTESË BASHKATDHETARËVE TË MI, NË MBARË TROJET ETNIKE DHE NË DIASPORËNga Prof. dr. ESHREF YMERI
  » LOJA ME LETËRNJOFTIME DHE NËNSHTETËSI NË MAQEDONINga NEBI MËRSELI & UK LUSHI
  » SHOQËRIA CIVILE, PAVARËSIA INTELEKTUALE, DHE SHTETI HERMETIKMe rastin e dy vjetorit të peticionit për Rrugën e ArbëritNga Dr GËZIM ALPION Birmingham, United Kingdom
  » AZEM VLLASI - ATËHERË DHE SOTLiria jonë dhe armiqtë e sajNga DONIKA GËRVALLA
  » KOSOVA TA NDIHMOJË DIASPORËN - QË DIASPORA TA NDIHMOJË MË SHUMË KOSOVËN Me shkas nga fjalimi i presidentes në takimin me biznesmenët shqiptarë në WinterthurNga SKËNDER BUÇPAPAJ
  » SHËNIM ME RASTIN E 24-VJETORIT TË MARRËDHËNIEVE SHQIPTARO-AMERIKANE â€“ NJË SHIKIM PRAPA NË HISTORINga FRANK SHKRELI
  » FAN NOLI DHE LUIGJ GURAKUQINga FRANK SHKRELI
  » QYTETARËT E KOSOVËS DUHET TË LËVIZIN LIRSHËM SI TË GJITHË EUROPIANËTLetër Presidentit të Komisionit Europian Jean-Claude Juncker (shqip dhe anglisht)Nga UK LUSHI
  » PËRSE I MBANI LARG GAZETARËT, ZOTI ILIR GJONI, AMBASADOR I RSH NË ZVICËRNga ELIDA BUÇPAPAJ 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
::| Hot News
PËRMBYTJET NË SHQIPËRI - QEVERIA THOTË SE GJENDJA ËSHTË KRITIKE, KËRKON NDIHMË NGA BRUKSELI
ARVIZU - PRESIM QË DREJTËSIA SHQIPTARE TË DËNOJË TRAFIKANTËT E NJERËZVE
NATO NUK MUND TË NDIHMOJË NË KRIJIMIN E USHTRISË NË KOSOVË
GJERMANIA, FRANCA, BRITANIA E MADHE, HOLLANDA DHE DANIMARKA KUNDËR STATUSIT TË VENDIT KANDIDAT PËR SHQIPËRINË
THAÇI PARALAJMËRON ZGJEDHJEN E PRESIDENTIT GJATË JAVËS SË ARDHSHME
MISIONI MISHELËNga MICHELLE OBAMA, Newsweek
BABAI E NJEH MË MIRËNga THOMAS L. FRIEDMAN, New York Times
NATO dhe BE borxhlinj ndaj Kosovës ?Nga Elida Buçpapaj

 
VOAL
[Shko lart]