E Shtunë, 06.22.2024, 07:39pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
GAZETARËT E SHPALLIN PUTININ 'PERSONIN MË TË KORRUPTUAR TË VITIT 2014'

E Enjte, 01.01.2015, 11:20am (GMT+1)Një grup i gazetarëve investigativë ndërkombëtarë ka vlerësuar se presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është "personi më i korruptuar" i vitit 2014.

Projekti për Raportimin e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (OCCRP), me seli në Sarajevë, këtë vendim e ka shpallur dje, duke theksuar se presidenti Putin çdo vit "ishte finalist" prej se ky "titull" ka filluar të jepet.

"Ju këtë mund ta konsideroni titull për vepër jetësore", tha Drew Sullivan nga ky projekt.

Mëtutje në njoftim theksohet se për zotin Putin kjo "është njohje e punës së tij në shndërrimin e Rusisë në shtet kryesor të qendrës për pastrim të parave dhe për mundësimin e krimit të organizuar në Krime dhe në rajonin Donbas në pjesën lindore të Ukrainës; për të arriturën e tij të padiskutueshme për dështim të dënimit të aktivitetit kriminal, dhe për avancimin e politikës së qeverisë për të punuar dhe për t'i përdorë grupet e krimit".

Lartë në listën për këtë "titull" ishin edhe kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban, dhe kryeministri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GEORG BUSHI BABAI E FESTOI VITIN E RI NË FAMILJE (01.01.2015)
MOSKË - PO SHKONTE NË PROTESTË, ARRESTOHET PËRSËRI NAVALNY (12.30.2014)
LIROHET ME KUSHT AKTIVIST RUS ALEXEI NAVALNY (12.30.2014)
KROACI, GARA PRESIDENCIALE - JOSIPOVIQ DHE GRABAR-KITAROVIQ NË RRETHIN E DYTË (12.29.2014)
Bild - NATO DO TA RRËZOJË PUTININ MË 2015 (12.28.2014)
'TIMES' SHPALL KANCELAREN MERKEL 'PERSON I VITIT 2014' (12.26.2014)
I ATI I PILOTIT TË KAPUR JORDANEZ - THIRRJE ISIS (12.26.2014)
GEORGE H W BUSH SHTROHET NË SPITAL (12.24.2014)
VDES KËNGËTARI I FAMSHËM XHO KOKER (12.22.2014)
SHBA - LEGJENDA E BOKSIT MUHAMET ALIU NË SPITAL (12.21.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]