E Shtunë, 06.22.2024, 09:03pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
VDES ISH GUVERNATORI I NJU JORKUT MARIO CUOMO
Vdiq të enjten, ditën që djali i tij Andrew u inaugurua guvernator i shtetit

E Premte, 01.02.2015, 11:21am (GMT+1)Ish-guvernatori i Nju Jorkut, Mario Cuomo, vdiq të enjten, në ditën që djali i tij Andrew është inauguruar si guvernator i shtetit.

Cuomo, 82 vjeçar, vdiq nga shkaqe natyrore në shtëpinë e tij në Albany të Nju Jorkut.

Cuomo ka qenë guvernator i Nju-Jorkut prej vitit 1983 deri në vitin 1994

Djali i Cuomos, Andrew, më 1 janar e dha betimin për një mandat të dytë si guvernator i Nju Jorkut.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
TË HËNËN FILLON GJYQI KUNDËR D TSARNAEV (01.01.2015)
GAZETARËT E SHPALLIN PUTININ 'PERSONIN MË TË KORRUPTUAR TË VITIT 2014' (01.01.2015)
GEORG BUSHI BABAI E FESTOI VITIN E RI NË FAMILJE (01.01.2015)
MOSKË - PO SHKONTE NË PROTESTË, ARRESTOHET PËRSËRI NAVALNY (12.30.2014)
LIROHET ME KUSHT AKTIVIST RUS ALEXEI NAVALNY (12.30.2014)
KROACI, GARA PRESIDENCIALE - JOSIPOVIQ DHE GRABAR-KITAROVIQ NË RRETHIN E DYTË (12.29.2014)
Bild - NATO DO TA RRËZOJË PUTININ MË 2015 (12.28.2014)
'TIMES' SHPALL KANCELAREN MERKEL 'PERSON I VITIT 2014' (12.26.2014)
I ATI I PILOTIT TË KAPUR JORDANEZ - THIRRJE ISIS (12.26.2014)
GEORGE H W BUSH SHTROHET NË SPITAL (12.24.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]