E Shtunë, 06.22.2024, 09:24pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
AL-LIBI VDES PARA FILLIMIT TË GJYQIT KUNDËR TIJ

E Shtunë, 01.03.2015, 06:08pm (GMT+1)


Një anëtar i dyshuar i al-Kaidës vdiq, disa ditë para se të dilte në gjyq në Nju Jork në lidhje me sulmet me bomba në dy ambasada amerikane në vitin 1998.

Bernard Kleinman, avokati i Abu Anas al-Libit, tha se klienti i tij që kishte hepatitin C dhe vuante nga kanceri i mëlçisë, vdiq dje në një spital në zonën e Nju Jorkut.

Libi dhe Khalid al-Fawwaz, një saudit do të dilnin në gjyq më 12 janar për sulme në Kenia dhe Tanzani që shkaktuan vdekjen e mbi 200 vetëve.

Kleinman, avokati i Libit tha se gjendja shëndetësore e klientit të tij ishte keqësuar me shpejtësi muajin e kaluar.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
VDES ISH GUVERNATORI I NJU JORKUT MARIO CUOMOVdiq të enjten, ditën që djali i tij Andrew u inaugurua guvernator i shtetit (01.02.2015)
TË HËNËN FILLON GJYQI KUNDËR D TSARNAEV (01.01.2015)
GAZETARËT E SHPALLIN PUTININ 'PERSONIN MË TË KORRUPTUAR TË VITIT 2014' (01.01.2015)
GEORG BUSHI BABAI E FESTOI VITIN E RI NË FAMILJE (01.01.2015)
MOSKË - PO SHKONTE NË PROTESTË, ARRESTOHET PËRSËRI NAVALNY (12.30.2014)
LIROHET ME KUSHT AKTIVIST RUS ALEXEI NAVALNY (12.30.2014)
KROACI, GARA PRESIDENCIALE - JOSIPOVIQ DHE GRABAR-KITAROVIQ NË RRETHIN E DYTË (12.29.2014)
Bild - NATO DO TA RRËZOJË PUTININ MË 2015 (12.28.2014)
'TIMES' SHPALL KANCELAREN MERKEL 'PERSON I VITIT 2014' (12.26.2014)
I ATI I PILOTIT TË KAPUR JORDANEZ - THIRRJE ISIS (12.26.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]