E Djelë, 06.23.2024, 04:02pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
FIFA - PRINCI ALI BIN AL HUSSESIN SHPALL KANDIDATURËN PËR PRESIDENT

E Martë, 01.06.2015, 04:47pm (GMT+1)Zëvendëspresidenti aktual i organizatës botërore të futbollit (FIFA), Princi Ali Bin Al Hussein, e ka shpallur kandidaturën për të garuar kundër presidentit aktual, Sepp Blatter.

Princi Ali nga Jordania sot ka shpallur se ai do të jetë kandidat në zgjedhjet presidenciale të FIFA-s, që mbahen më 29 maj.

Princi 39 vjeçar, tha se "është koha për ndryshim" në federatën e futbollit.

Raportohet se FIFA është e goditur nga disa skandale dhe akuza për korrupsion gjatë udhëheqjes 17 vjeçare të zotit Blatter.

Shefi i Komitetit etik të FIFA-s, është tërhequr javën e kaluar, pasi ky komitet kishte konstatuar se Rusia dhe Katari duhet t'i organizojnë kampionatet botërore të futbollit në vitet 2018 dhe 2022, megjithë dëshmitë e gjëra se të dy vendet kishin dhënë ryshfet për të siguruar organizimin e garave.

Sepp Blatter, 79 vjeçar, ka shprehur përkushtim që të zgjedhet edhe për mandatin e pestë pesëvjeçar me radhë në krye të FIFA-s.
www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
GJYKIMI I DZHOKAR TSARNAEVIT (01.06.2015)
15 VJET MË PARË VINTE NË PUSHTET PUTINI - SI REAGOI PERËNDIMI? (01.06.2015)
AL-LIBI VDES PARA FILLIMIT TË GJYQIT KUNDËR TIJ (01.03.2015)
VDES ISH GUVERNATORI I NJU JORKUT MARIO CUOMOVdiq të enjten, ditën që djali i tij Andrew u inaugurua guvernator i shtetit (01.02.2015)
TË HËNËN FILLON GJYQI KUNDËR D TSARNAEV (01.01.2015)
GAZETARËT E SHPALLIN PUTININ 'PERSONIN MË TË KORRUPTUAR TË VITIT 2014' (01.01.2015)
GEORG BUSHI BABAI E FESTOI VITIN E RI NË FAMILJE (01.01.2015)
MOSKË - PO SHKONTE NË PROTESTË, ARRESTOHET PËRSËRI NAVALNY (12.30.2014)
LIROHET ME KUSHT AKTIVIST RUS ALEXEI NAVALNY (12.30.2014)
KROACI, GARA PRESIDENCIALE - JOSIPOVIQ DHE GRABAR-KITAROVIQ NË RRETHIN E DYTË (12.29.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]