E Djelë, 06.23.2024, 03:27pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
PERSONAZH
 
AUSTRI - ORTEKU VRET DY SKIATORË AMERIKANË

E Martë, 01.06.2015, 06:39pm (GMT+1)Ekipi amerikan i skive po mban zi për për dy anëtarë të tij, të cilëve i mori jetën orteku në Alpet Austriake.

Incidenti ndodhi dje, në qendrën austriake të skive Soelden, ku mbahen garat vjetore të hapjes së Kampionattit Botëror të Skive.

Drejtuesi i ekipit amerikan të skive Patrick Riml tha se ekipi i tij është tornditur rëndë nga kjo fatkeqësi.           

Gjashtë anëtarët të ekipit amerikan po bënin ski në grup kur ata u goditën nga orteku: katër prej tyre mundën të shpëtojnë por, 20-vjeçari

Ronnie Berlack dhe 19-vjeçari Bryce Astle mbetën të vdekur. Në momentin kru ndodhi fatkeqësia me skiatorët nuk ndodhej asnjëri prej trajnerëve. Në atë zone ishte paralajmëruar për rrezikun e orteqeve, pas disa ditë bore të madhe dhe zbutjes së temperaturave.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
FIFA - PRINCI ALI BIN AL HUSSESIN SHPALL KANDIDATURËN PËR PRESIDENT (01.06.2015)
GJYKIMI I DZHOKAR TSARNAEVIT (01.06.2015)
15 VJET MË PARË VINTE NË PUSHTET PUTINI - SI REAGOI PERËNDIMI? (01.06.2015)
AL-LIBI VDES PARA FILLIMIT TË GJYQIT KUNDËR TIJ (01.03.2015)
VDES ISH GUVERNATORI I NJU JORKUT MARIO CUOMOVdiq të enjten, ditën që djali i tij Andrew u inaugurua guvernator i shtetit (01.02.2015)
TË HËNËN FILLON GJYQI KUNDËR D TSARNAEV (01.01.2015)
GAZETARËT E SHPALLIN PUTININ 'PERSONIN MË TË KORRUPTUAR TË VITIT 2014' (01.01.2015)
GEORG BUSHI BABAI E FESTOI VITIN E RI NË FAMILJE (01.01.2015)
MOSKË - PO SHKONTE NË PROTESTË, ARRESTOHET PËRSËRI NAVALNY (12.30.2014)
LIROHET ME KUSHT AKTIVIST RUS ALEXEI NAVALNY (12.30.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 
Lajme Aktuale

Poetesha që ka zgjedhur Obama

 
VOAL
[Shko lart]