E Mërkurë, 06.19.2024, 02:43am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
ZVICRA
 
ËSHTË LIRUAR ZVICERANI I RRËMBYER NË JEMEN
Janë lënë të lirë edhe dy kolegët e tij të Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq

E Enjte, 05.16.2013, 09:27am (GMT+1)
Voal-online - Tre bashkëpunëtorët e Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq, mes të cilëve edhe një zviceran (përveç një keniani dhe një interpreti), të rrëmbyer të hënën e shkuar nga njerëz të armatosur në Jemen, janë liruar dhe janë kthyer shëndosh e mirë në Aden.

Fundi i lumtur i ngjarjes, që ka përfshirë edhe dy egjiptianë të sekuestruar javën e mëparshme, është realizuar fatë ndërhyrjes së tribuve lokale. "Jemi shumë të kënaqur që kolegët tanë rikthehen," ka thënë kreu i misionit të KNKK në vendin arab, Cédric Schweizer. Në Jemen kjo organizatë punon nga viti 1962 e përfshin 200 punonjës, mes tyre edhe 50 të huaj.

Të rrëmbyerit u mbajtën në Jaar, në jug të vendit, nga grupi Marakicha, i cili kërkonte lirimin nga burgut të një anëtari të tij. Kjo kërkesë do të trajtohet nga autoritetet e Sanës. Tre punonjësit e KNKK janë duke u kthyer në Aden.


www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
Deutsche Welle - RRITET TRYSNIA NDAJ ZVICRËS PËR ZBUTJEN E SEKRETIT BANKAR (05.15.2013)
IKJE SPEKTAKOLARE NGA BRUGU ZVICERAN, NDËR TA DY SHQIPTARË, NJËRI NGA SHQIPËRIA, TJETRI NGA KOSOVA (05.15.2013)
FINANCAT - BRUKSELI DËSHIRON TË BISEDOJË ME BERNËNDritë jeshile Komisionit Evropian për bisedime të reja (05.14.2013)
ZVICËR - FILLOI PROCESI PËR DYSHIME PËR PASTRIM TË PARAVE NË ÇEKI (05.14.2013)
FRIBURG - VRASJE PËR HAKMARRJE?Kjo vrasje e cila ka tronditur qytetarët e këtij kantoni, për faktin se ekzekutimi ka ndodhur në prani të gruas dhe fëmijëve, duket se gjenezën e ka në Kosovë (05.13.2013)
WAWRINKA NË FINALE ME NADALINNë gjysmëfinale helvetiku mundi Berdychin (05.12.2013)
EVELINE WIDMER SCHLUMPF - MARRËVESHJA PËR SHMANGIEN E EVAZIONIT FISKAL NUK DO TË ARRIHET SË SHPEJTIMinistrja e Financave vë në dyshim thënien e një eksperti të OECD (05.11.2013)
NË ASAMBLENË E BASHKËSISË IZRAELITE ZVICERANE - UELI MAURER KËRKON FALJE PËR ATË QË NUK E THA (05.09.2013)
MYSLIMANËT JANË TË INGTEGRUAR MIRË NË ZVICËR (05.08.2013)
REPORTAZH NGA STRASBURGU NË 50 VJETORIN E ANËTARËSIMIT TË ZVICRËS NË KËSHILLIN E EVROPËS - Nga ELIDA BUÇPAPAJ dhe SKËNDER BUÇPAPAJ (05.06.2013) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Qershor 2024  
D H M M E P S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

 
VOAL
[Shko lart]