E Martë, 05.21.2024, 05:30am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
 
  
LAJMI I FUNDIT
 
MAQEDONI - U ARRESTUA NJË I AKUZUAR PËR KRIM TË ORGANIZUAR

E Shtunë, 08.16.2014, 06:19am (GMT+1)

Policia e Maqedonisë thotë se e ka arrestuar të dënuarin në ikje, Arsllan Poda, i cili ishte i akuzuar se i udhëheq disa organizata të krimit të organizuar në Maqedoni dhe Sllovaki.

Policia tha sot se Poda, 50 vjeçar, dhe bashkëpunëtori i tij i dyshuar, Ekrem Bekirovski, 39 vjeçar, janë arrestuar gjatë një ndërhyrjeje në periferi të Shkupit.

Një gjyqtar ka urdhëruar 30 ditë paraburgim për peersonin Arsllan Poda, raporton AP nga Shkupi.

Poda ishte dënuar në mungesë me 10 vjet burg, në vitin 2006, për rrëmbimin e biznesmenit nga Kosova, Lulëzim  Begaj, ndërsa nga familja e tij kishte kërkuar 500 mijë eruo për lirimin e tij. Begaj ishte shpëtuar nga policia e Maqedonisë dhe nuk është paguar shuma e kërkuar.

Sllovakia, po ashtu, e kishte publikuar një fletarrest ndërkombëtar për personin Poda, i cili ishte dënuar në mungesë në Sllovaki, me 14 vjet burg, në vitin 2007, për prodhim dhe posedim të drogës dhe për trafikim të armatimit.

www.voal-online.ch


Rating (Votes: )   
    Comments (0)        Dërgoja shokut        Printo


Other Articles:
INCIDENT NË VERIUN E MITROVICËS (08.16.2014)
HASHIM THAÇI PO BËN PRESION NDAJ GJYKATËS KUSHTETUESE (08.15.2014)
HALIL MATOSHI - BARRIKADAT NË MITROICË MË TË RREZIKSHME SE EKSTREMIZMI FETAR (08.15.2014)
ERMELINDA MEKSI KËRKOI SHKARKIMIN - KËSHILLI MBIKQYRËS MBRON FULLANIN (08.15.2014)
Deutshe Welle - VJEDHJA E BANKËS SË SHQIPËRISË FLET PËR MËNYRËN SI MENAXHOHET INSTITUCIONI (08.15.2014)
PETICIONI NDAJ FULLANIT, SMS KËRCËNUESE NDAJ AJTANGA LUBONJËS - POLICIA IDENTIFIKON AUTORIN (08.15.2014)
GJYKATA SPECIALE E KOSOVËS DO TË KALOJË NË DUART E KËSHILLIT TË SIGURIMIT (08.15.2014)
VJEDHJA E BANKËS SË SHQIPËRISË - PROKURORIA FTON PËR BASHKËPUNIM DY TË ARRESTUAR (08.15.2014)
HETOHET KREU I BASHKËSISË ISLAME TË KOSOVËS (08.15.2014)
KOSOVË - PRITET FUNKSIONALIZIMI I FONDIT GARANTUES PËR KREDI (08.15.2014) 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Maj 2024  
D H M M E P S
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]