E Mërkurë, 07.17.2024, 04:36pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
::| LAJMI I FUNDIT
Më shumë
::| OPINONE-EDITORIALE
Më shumë
::| ZVICRA
Më shumë
::| INTERVISTË-PRESS
Më shumë
::| SHQIPTARËT
Më shumë
::| LAJME NDËRKOMBËTARE
Më shumë
::| POLITIKË
Më shumë
::| DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
Më shumë
::| PERSONAZH
Më shumë
::| ART KULTURË
Më shumë
::| DOSSIER
Më shumë
::| KËNDI I SHKRIMTARIT
Më shumë
::| HOLLYWOOD
Më shumë
::| AFORIZMA
Më shumë
::| GOSSIPE
Më shumë
::| SPORT
Më shumë
 
  
Gjithë lajmet
 
FUSHATË PATOLOGJIKE KUNDËR PRESIDENTIT RUGOVA
Nga GANI MEHMETAJ

E Mërkurë, 05.06.2015, 07:52am
Nuk kam lexuar tekst më të ulët e më denigrues në gjuhën shqipe se sa shkrimi i Kristo Zharkalliut, botuar


LIRIA E MEDIAS - PËRPARËSI E POLITIKËS SË JASHTME TË SHBA
Nga FRANK SHKRELI

E Hënë, 05.04.2015, 06:34pm
Si çdo vit edhe sivjetNE NUK KEMI QENË NDONJËHERË DHE AS JEMI SI GJITHË TË TJERËT
- Replikë me z. Henri Çili
Nga ANDON DEDE

E Hënë, 05.04.2015, 06:14am
Duke lexuar një kronikë nga promovimi i librit të Prof. Servet Pëllumbit,Barometri diplomatik
STRATEGJIA E SERBOCENTRIZMIT AUTODESTRUKTIV
Nga Prof. dr. MEHDI HYSENI

E Djelë, 05.03.2015, 06:59am
Shkaku i pakënaqësisë së minoritarëve serbë në Kosovë (2000-2015) qëndron në faktin se ata nukNJË MIK DHE KOLEG QË TRAGJIKISHT NA MUNGON
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Shtunë, 05.02.2015, 06:58am
Në këtë çerekshekullin e fundit pothuaj të gjithë ne shqiptarët jemi në zgripin e mbijetesës. Nga ky rregull,
SA PËR KUJTESË PROFESORIT NEXHMEDIN SPAHIU
Nga Prof. dr. ESHREF YMERI

E Martë, 04.28.2015, 06:47am
Unë dëshiroj me gjithë zemër që ju të lini emër në historinë e kombit shqiptar, si një intelektual me përgatitje


JU TREGOJ PËR TIM ATË, POETIN VEHBI SKËNDERI – ECCE HOMO ISHTE IM ATË â€“
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Hënë, 04.06.2015, 11:28am
Ishte një mbrëmje e bukur qershori. 12 qershor 2011. Nga ato më të bukurat e vitit, kur stina e verës është në
FEDERATA PANSHQIPTARE VATRA MBAN KUVENDIN ZGJEDHOR - GJON BUÇAJ RIZGJIDHET KRYETAR

E Mërkurë, 05.06.2015, 07:44am

SOT BËHEN 16 VJET NGA VRASJA E FEHMI AGANIT

E Mërkurë, 05.06.2015, 07:11am

QEVERIA SHPËRNDAU ME DHUNË PROTESTËN E OPOZITËS NË SHKUP
Morën pjesë pjesëtarë të të gjitha komuniteteve, ndërsa veçohet për herë të parë valëvitja së bashku e flamurit shtetëror maqedonas dhe atij shqiptar

E Mërkurë, 05.06.2015, 07:01am
Policia maqedonase përdori gazin lotsjellës dhe “topat e ujit” për të shpërndarë rreth dy mijë protestues në Shkup që po kërkonin dorëheqjen e kryeministrit Nikola Gruevski.

Ministria e Brendshme tha se të paktën dhjetë pjesëtarë të policisë janë lënduar gjatë përplasjeve me protestuesit që ndezën zjarre dhe hodhën gurë dhe vezë mbi ndërtesën e qeverisë në Shkup. Tash për tash nuk ka të dhëna për numrin e protestuesve të lënduar dhe të arrestuar
KËTË VERË DEL ALBUMI I RI I KURT COBAINIT

E Martë, 05.05.2015, 07:57pm

SHQIPTARI QË E HUMBI JETËN NË PUNË NË ZVICËR ËSHTË BESLIM SYLA NGA BERJAHA E GJAKOVËS

E Martë, 05.05.2015, 07:46pm

KËSHTU E MBROJTI DIOGUARDI KOSOVËN NË WASHINGTON PARA SERBIT VEJVODA

E Martë, 05.05.2015, 07:42pm
Joseph DioGuardi është emër i njohur për popullin e Kosovës tash e sa vite. Megjithëse pavarësia e Kosovës ka ndodhur, puna e tij në mbrojtjen e çështjes së shqiptarëve nuk ka përfunduar.

Këtë ai e tregoi edhe në dëshminë e fundit që e dha në Washington ku kërkoi shqiptarët e Kosovës të përkrahen në integrimin e tyre në Evropë
5 MAJI
Nga QERIM SKËNDERAJ

E Martë, 05.05.2015, 07:09pm
I pashë veteranët këtë ditë të shënuar,
Si drurë të vjetër harkuar nga era.
Buqeta me lule u dridhen në duar,
Tek shtyhen ngadalë mbi këmbët e “prera”
SOT PARA SYVE TË MI MË DOLI BUZËQESHJA KARAKTERISTIKE E PRESIDENTIT IBRAHIM RUGOVA Po pra, sot Shtetet e Bashkuara na dhanë dhuaratën definitive, Kosova shkurt e trup pjesë e pandashme e SHBA
Nga
XHEVAT REXHAJ

E Martë, 05.05.2015, 06:51pm

KOSOVË - OPOZITA MES KUVENDIT DHE RRUGËS

E Martë, 05.05.2015, 06:35pm
  » DUNFORDI PROPOZOHET PËR SHEF TË SHTABIT TË USHTRISË AMERIKANE
  » ISIS E MERR PËRGJEGJËSINË PËR SULMIN NË TEKSAS
  » SULEJMAN REXHEPI DËNON INCIDENTET NË BASHKËSINË ISLAME TË MAQEDONISË Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni dënoi incidentet e së hënës në këtëbashkësi
  » GARLAND I TEKSASIT - PROVOKUESJA GELLER DHE FAMA E SAJ
  » KUKËS - SHTYP ME DHUNË PROTESTËN, PEZULLOHET SHEFI I KRIMEVEShefi i Krimeve Albion Xhitoni nxorri armën dhe kërcënoi protestuesit me fjalë fyese
  » KQZ - TË NDËRPRITET FUSHATA E PARAKOHSHME, FUSHATA HAPET ZYRTARISHT MË 22 MAJ
  » VIHET GURTHEMELI I NDËRTESËS SË AMBASADËS AMERIKANE NË PRISHTINË
  » PRANË GJYKATËS PENALE FEDERALE TË ZVICRËS TË KETË EDHE NJË GJYKATË APELI
  » BIE NIVELI I ALARMIT, POR NUK BIE NIVELI I LUMENJVE ZVICERANË
  » KADRI VESELI - ENDE NUK DIHET KUR DO TA MIRATOJMË GJYKATËN SPECIALE 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Korrik 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]