E Martë, 04.23.2024, 03:35am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
::| LAJMI I FUNDIT
Më shumë
::| OPINONE-EDITORIALE
Më shumë
::| ZVICRA
Më shumë
::| INTERVISTË-PRESS
Më shumë
::| SHQIPTARËT
Më shumë
::| LAJME NDËRKOMBËTARE
Më shumë
::| POLITIKË
Më shumë
::| DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
Më shumë
::| PERSONAZH
Më shumë
::| ART KULTURË
Më shumë
::| DOSSIER
Më shumë
::| KËNDI I SHKRIMTARIT
Më shumë
::| HOLLYWOOD
Më shumë
::| AFORIZMA
Më shumë
::| GOSSIPE
Më shumë
::| SPORT
Më shumë
 
  
Gjithë lajmet
 
LIBRI ME POEZI TË ZGJEDHURA I  POETIT FASLLI HALITI, BOTOHET NË ROMË NGA SHTËPIA BOTUESE «EdilLet»
Në përkthimin dhe redaktimin e poetit të shquar Gëzim Hajdari

E Mërkurë, 05.13.2015, 08:41am

Barometri diplomatik
TRADHTARËVE NUK IU DORËZOHEN LETRA PËRSHPIRTËSE, AS PARALAJMËRUESE!
Nga Prof. Dr. MEHDI HYSENI

E Mërkurë, 05.13.2015, 07:01am
Të gjithë ata kritikucë, që nuk pajothen me adresimin dhe me përmbajtjen e qëlluar të letrës publike të


KRYEMINISTËR, A NA LEJON TË JETOJMË NË SHQIPËRI PAS 21 QERSHORIT 2015
Nga REXHEP SHAHU

E Martë, 05.12.2015, 05:33pm
Pyetja e plotë për kryeministrin Edi Rama është kjo: A na lejon, a na pranon të jetojmë në Shqipëri pas 21FITORE MBI FASHIZMIN APO PËRMBYTJE NËN KOMUNIZËM
Nga FRANK SHKRELI

E Hënë, 05.11.2015, 06:02pm
Këtu në Shtetet e Bashkuara dhe në Europë u shënua 70-vjetori i fitores në kontinentin europian dhe mbarimi


KUMANOVËN NUK KA SE KUSH TA MBROJË, PASI ALI AHMETI ËSHTË MERCENAR I GRUEVSKIT
Nga ELIDA BUÇPAPAJ

E Hënë, 05.11.2015, 11:13am
Nga Kumanova kanë mbërritur foto të terrorit shtetëror, shtëpi të djegura e të boshatisura e për rrjedhojëMETODAT AUTORITARISTE NË DREJTIM TË SHTETIT DHE ZGJEDHJEVE
Nga ROMEO GURAKUQI

E Hënë, 05.11.2015, 10:07am
Askush nuk e kishte menduar se pas gati 25 viteve të rënies së shtetit të PPSH, shoqëria shqiptare dhe Shteti


SURGITE, MORTUI! -  LE TE NGRIHEN TE VDEKUNIT!
Nga SAMI REPISHTI

E Enjte, 05.07.2015, 04:16pm
Ridgefield,CT.USA.- Kohet e fundit, shtypi gjerman ka trajtue “problemin” e nji nazisti 93 vjeçar, OskarBlog
MUSTAFA T'I KËRKOJË FALJE DIOGUARDIT
Nga SKËNDER BUÇPAPAJ

E Enjte, 05.07.2015, 03:30pm
Një i punësuar në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, madje tash sa vite numër dy iNE NUK KEMI QENË NDONJËHERË DHE AS JEMI SI GJITHË TË TJERËT
- Replikë me z. Henri Çili
Nga ANDON DEDE

E Hënë, 05.04.2015, 06:14am
BDI DEL SOT NGA QEVERIA - FUNDI I QEVERISË GRUEVSKI

E Mërkurë, 05.13.2015, 06:53am

ZËRI - EDHE NË KOSOVË MUND TË PËRSËRITET RASTI I KUMANOVËS!

E Mërkurë, 05.13.2015, 06:43am

VUÇIÇ MË 27 MAJ IA KTHEN VIZITËN RAMËS

E Mërkurë, 05.13.2015, 06:35am

PRISHTINA DHE SHKUPI BËJNË IDENTIFIKIMIN E TË VRARËVE

E Mërkurë, 05.13.2015, 06:24am

NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT

E Mërkurë, 05.13.2015, 06:21am
Nënkryetari i Parlamentit Evropian, Alexander Graf Lambsdorff i ka kërkuar kryeministrit Nikolla Gruevski që të jap dorëheqje.

Ai në një prononcim zyrtar ka kërkuar që Gruevski të jap dorëheqje dhe me këtë të kontribojë për zgjidhjen e krizës
PRESIDENTI ERDOGAN SOT VIZITON TIRANËN

E Mërkurë, 05.13.2015, 06:05am
TRI DORËHEQJE NË QEVERINË E MAQEDONISË

E Martë, 05.12.2015, 09:23pm

ALBUMI I PIKTORIT - 3 TABLO NGA HELIDON HALITI

E Martë, 05.12.2015, 06:13pm

VOAL - Lexuesit tonë përsëri do t'i ngjallen mendime të bukura e të hijshme duke shijuar punimet e reja të
  » TË RËNËT E KUMANOVËSPoezi promemoriale nga RRUSTEM GECI
  » PRESIDENTI PUTIN PRET SEKRETARIN KERRY NË SOÇI
  » MBYLLET AEROPORTI I PRISHTINËS - MENJËHERË PAS AKSIDENTIMIT TË HELIKOPTERIT TË EULEX-it
  » ZËRI I AMERIKËS - MBIZOTËROJNË PAQARTËSITË NË MAQEDONI
  » DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
  » KRYEMINISTËR, A NA LEJON TË JETOJMË NË SHQIPËRI PAS 21 QERSHORIT 2015Nga REXHEP SHAHU
  » NJERIU METALIKEsé nga QERIM SKËNDERAJ
  » NË PRISHTINË EDICIONI XIV I FESTIVALIT 'REMUSICA'
  » ILIR SHALA - KANDIDAT PËR DEPUTET NË PARLAMENTIN E ZVICRËS NË LISTËN E CVP
  » MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]