E Martë, 04.23.2024, 03:38am (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
::| LAJMI I FUNDIT
Më shumë
::| OPINONE-EDITORIALE
Më shumë
::| ZVICRA
Më shumë
::| INTERVISTË-PRESS
Më shumë
::| SHQIPTARËT
Më shumë
::| LAJME NDËRKOMBËTARE
Më shumë
::| POLITIKË
Më shumë
::| DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
Më shumë
::| PERSONAZH
Më shumë
::| ART KULTURË
Më shumë
::| DOSSIER
Më shumë
::| KËNDI I SHKRIMTARIT
Më shumë
::| HOLLYWOOD
Më shumë
::| AFORIZMA
Më shumë
::| GOSSIPE
Më shumë
::| SPORT
Më shumë
 
  
Gjithë lajmet
 
MAQEDONIA FSHIN NGA EVIDENCA MBI 200 MIJË SHQIPTARË
Nga SHPËTIM POLLOZHANI*

E Hënë, 05.11.2015, 06:31pm
KONGRESMENI AMERIKAN ROHRABACHER VIZITË NË TIRANË

E Hënë, 05.11.2015, 06:27pm

RUSIA DHE KINA I FILLUAN USHTRIMET USHATARAKE DETARE

E Hënë, 05.11.2015, 06:21pm

Barometri diplomatik
KUR DËSHTON POLITIKA, KËRCET PUSHKA!
Nga Prof. Dr. MEHDI HYSENI

E Hënë, 05.11.2015, 06:07pm
Politikat e gabuara shqiptare dhe ato të aleatëve të tyre evropianë, në vend se t’i zgjidhin problemet dhe


FITORE MBI FASHIZMIN APO PËRMBYTJE NËN KOMUNIZËM
Nga FRANK SHKRELI

E Hënë, 05.11.2015, 06:02pm
Këtu në Shtetet e Bashkuara dhe në Europë u shënua 70-vjetori i fitores në kontinentin europian dhe mbarimi

ZËRI I AMERIKËS - KUMANOVË, SHKATËRRIMET NGA PËRLESHJET E SË SHTUNËS

E Hënë, 05.11.2015, 05:55pm
FERRI ËSHTË VEND I VETMUAR
Nga CHARLES BUKOWSKI

E Hënë, 05.11.2015, 05:47pm
Ai ishte 65, bashkëshortja 66
dhe vuante nga sëmundja Alzheimer.

vetë vuante nga kanceri


KOPILAT E KOMBIT
Nga AGIM GASHI

E Enjte, 05.07.2015, 02:05pm
Kopilat e kombit, kopila t´Srebisë,
Po ia ndalin rriten Kosovë e Shqipnisë,
Kopilat e kombit, kopila shqiptar
Na e vranë atdheun, e mbyten për t´gjallë


SHKRIMTAR I ROGANËS
- poezi nga libri, "Mielli dhe buka"
Nga RRUSTEM GECI

E Enjte, 05.07.2015, 01:37pm
( Në Kodër të Brijës në Roganë
Një Kaçubë o më pat thënë
Jam e vogël, pak kam shtat
vesë prej barit pijë çdo natë!..)


5 MAJI
Nga QERIM SKËNDERAJ

E Martë, 05.05.2015, 07:09pm
I pashë veteranët këtë ditë të shënuar,
Si drurë të vjetër harkuar nga era.
Buqeta me lule u dridhen në duar,
Tek shtyhen ngadalë mbi këmbët e “prera”


NJERËZ TË VETMUAR
Nga JANIS KALAMITSIS

E Hënë, 05.04.2015, 06:58pm
DONIKA GËRVALLA ZGJIDHET KRYETARE E DEGËS SË LDK-së NË GJERMANI

E Hënë, 05.11.2015, 05:38pm

VOAL - Veprimtarja e shquar shqiptare Donika Gërvalla në Kuvendin Zgjedhor të Degës së LDK-së në
ROBERTO SAVIANO - KA RIVALITET MES MAFIEVE TË TIRANËS DHE PRISHTINËS (Intervistë)
E Hënë, 05.11.2015, 12:56pm

PANDELI MAJKO - MAQEDONIA TA SQAROJË SITUATËN, HISTORINË E SAJ PO E SHKRUAJNË SHËRBIMET INTELIGJENTE

E Hënë, 05.11.2015, 05:28pm

ALSAT - LISTA E TË ARRESTUARVE NGA POLICIA MAQEDONASE PËRLESHJEVE

E Hënë, 05.11.2015, 05:19pm

  » LIGA QYTETARE SHQIPTARO-AMERIKANE KËRKON DORËHEQJEN E PETRIT SELIMIT
  » SHOQATA E KRIJUESVE SHQIPTARË NË ZVICËR - ME KRYESI TË REKuvendi zgjodhi edhe kryesinë e re prej 7 anëtarësh, kryetar u zgjodh poeti Shaip Beqiri
  » MEDIAT E SERBISË - NESËR FILLON LUFTA E VËRTETË NË MAQEDONI
  » JAHJAGA E MUSTAFA - KËRKOHET HETIM TRANSPARENT DHE I BESUESHËM
  » ROBERTO SAVIANO - KA RIVALITET MES MAFIEVE TË TIRANËS DHE PRISHTINËS (Intervistë)
  » FESTË E BUKUR ME RASTIN E DITËS SË NËNAVE AMERIKANEFotoreportazh nga MIMOZA DAJÇI
  » TIFOZËT SERBË - THERINI, VRITINI SHQIPTARËT
  » MAJORI SERB - KUMANOVA DO TË BËHET SI VUKOVARI, SHKUPI SI HIROSHIMA!
  » NË SOÇI TAKIMI KERRY-LAVROV
  » LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe” 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Prill 2024  
D H M M E P S
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]