E Djelë, 03.03.2024, 12:32pm (GMT+1)

Ballina Linqe Stafi Kontakt
 
 
::| Fjala:       [Advance Search]  
 
Gjithë lajmet  
LAJMI I FUNDIT
OPINONE-EDITORIALE
ZVICRA
INTERVISTË-PRESS
SHQIPTARËT
LAJME NDËRKOMBËTARE
POLITIKË
DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
PERSONAZH
ART KULTURË
DOSSIER
KËNDI I SHKRIMTARIT
HOLLYWOOD
AFORIZMA
GOSSIPE
SPORT
::| Newsletter
Emri juaj:
Emaili juaj:
::| LAJMI I FUNDIT
Më shumë
::| OPINONE-EDITORIALE
Më shumë
::| ZVICRA
Më shumë
::| INTERVISTË-PRESS
Më shumë
::| SHQIPTARËT
Më shumë
::| LAJME NDËRKOMBËTARE
Më shumë
::| POLITIKË
Më shumë
::| DIASPORA NË ZVICËR DHE BOTË
Më shumë
::| PERSONAZH
Më shumë
::| ART KULTURË
Më shumë
::| DOSSIER
Më shumë
::| KËNDI I SHKRIMTARIT
Më shumë
::| HOLLYWOOD
Më shumë
::| AFORIZMA
Më shumë
::| GOSSIPE
Më shumë
::| SPORT
Më shumë
 
  
Gjithë lajmet
 
AUSTRI - ORTEKU VRET DY SKIATORË AMERIKANË

E Martë, 01.06.2015, 06:39pm

Deutsche Welle, KOSOVA THOTË SE QEVERIA E SERBISË PO SHKEL MARRËVESHJEN E BRUKSELIT
Qeveria e Kosovës i kërkon BE-së të ndërmarrë masa për ta ndaluar Serbinë të ndërhyjë me struktura paralele në Kosovë

E Martë, 01.06.2015, 06:26pm

SHPEND AHMET I PËRGËZON PROTESTUESIT NË GJAKOVË - KRIMINELI NUK BËN TË KTHEHET NË VENDIN E KRIMIT

E Martë, 01.06.2015, 06:14pm

FIFA - PRINCI ALI BIN AL HUSSESIN SHPALL KANDIDATURËN PËR PRESIDENT

E Martë, 01.06.2015, 04:47pm
LOZANË - DORËZOHEN OFERTAT PËR OLIMPIADËN 2022

E Martë, 01.06.2015, 04:42pm

Radio Evropa e Lirë - TË ZGJEDHUR NË KOSOVË, TË EMËRUAR NË SERBI

E Martë, 01.06.2015, 04:36pm

Zëri i Amerikës - KOSOVA I ANKOHET BRUKSELIT
Qeveria e Kosovës i kërkoi Bashkimit Evropian të ndërhyjë për të penguar emërimet e bartësve të strukturave paralele serbe nga Beogradi në komunat e Kosovës


E Martë, 01.06.2015, 04:32pm
Qeveria e Kosovës akuzoi Beogradin për shkelje të marrëveshjeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet të dyja vendeve dhe për këtë është ankuar edhe në Bruksel. Akuzat pasuan vendimin e qeverisë së Serbisë për të emëruar kryetarin aktual të komunës së Shtërpcës, edhe në pozitën e kryetarit të komunës paralele serbe në atë qytezë në jug të Kosovës.

Po ashtu qeveria serbe ka vendosur që në krye të strukturave të saj komunale më veriun e Kosovës të emërojë disa prej udhëheqësve të zgjedhur në votimet për pushtetin lokal të Kosovës
MINAREJA E EZANIT TË PARË NË AFRIKË - RRETH 14 SHEKULLORE

E Martë, 01.06.2015, 09:36am

NJË PORTË E MBYLLUR NGA BRENDA
ADEM ZAPLLUZHA - shtatë poezi nga libri “Mbi flokët e ullukëve”

E Martë, 01.06.2015, 09:32am

Le Journal de Dimanche - SHQIPËRIA NË NJË UDHËKRYQ HISTORIK, 1913

E Martë, 01.06.2015, 09:26am

  » KARDINALË NGA FUNDI I BOTËS
  » TIRANA - 'QYTETI MODERN' APO 'QYTETI I BRAKTISUR'?Nga PËRPARIM KABO
  » KUJTESA KOMBËTARE PO ZGJOHET - AUTOQEFALIA SHQIPTARE TË NDAHET NGA TRANZICIONI 20 VJEÇARNga RASIM BEBO
  » GJYKIMI I DZHOKAR TSARNAEVIT
  » 15 VJET MË PARË VINTE NË PUSHTET PUTINI - SI REAGOI PERËNDIMI?
  » I THONË SE ËSHTË SHTET I DËSHTUAR MAFIOZ - KOUCHNER E MBRON KOSOVËN
  » KOSOVË - UJËVARA E MIRUSHËS NGRIN, KTHEHET NË NJË PISTË AKULLI
  » PËR VITIN E RI 2015 - PAQE NË BOTË, PAQE NË ZEMRAT TONA!Nga SAMI REPISHTI
  » NË GJERMANI PROTESTA ANTI-ISLAMISTE DHE ANTI-PEGIDA
  » RISHKRIMI I HISTORISËDisa përjetime dhe mendime për të ashtuquajturën luftë antifashiste nacional-çlirimtareNga NIKO KIRKA, New York 
::| Lajme të fundit
::| Kalendari
Mars 2024  
D H M M E P S
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 
::| Hot News
KLIKONI NË WWW.VOAL.CH - ZËRIN E SHQIPTARËVE NË NJË DIZAJN TË RI - WWW.VOAL.CH  -  VOAL
80 TË RINJ AMERIKANË E MBAJTËN PARA KUVENDIT KONCERTIN ME KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
80 AMERIKANË KËNDOJNË SOT PARA KUVENDIT TË SHQIPËRISË KËNGË PATRIOTIKE SHQIPTARE
PROTESTA SOT NË SHKUP - TË DORËHIQET QEVERIA NË TËRËSI
NËNKRYETARI I PARLAMENTIT EVROPIAN KËRKON DORËHEQJEN E GRUEVSKIT
DEPARTAMENTI AMERIKAN I SHTETIT - NDJEKIM NGA AFËR SITUATËN NË MAQEDONI
MAQEDONIA NGRE TRIDHJETË AKUZA PËR TERRORIZËM
LUBOMIR FËRÇKOSKI - QEVERIA NË SHKUP PO NXIT TENSIONET NDËRETNIKEFërçkoski - Konflikti në Maqedoni s'ka të bëjë me “Shqipërinë e Madhe”
MANIFESTIM SPONTAN NË TIRANË 'KUMANOVË NUK JE VETËM'
MUSTAFA - 700 SHQIPTARË NGA MAQEDONIA JANË ZHVENDOSUR NË PRESHEVË

 
VOAL
[Shko lart]